117.1474
110.1009

LŠ: Silni Porto i Roma, Bajern slavio u derbiju, Mariboru prvi bod!

17.09.2014. 20:16 22:46
Fudbaleri Bajern Minhena slave pobednički gol u poslednjem minutu meča prvog kola Lige šampiona protiv Mančester Sitija / Izvor: Tanjug
Bavarci u 90. minutu do pobede. Raspucani Portugalci i "vučica". Barsin "minimalac". Remiji Čelsija i PSŽ. Mirne mreže u Bilbau.

Večerašnje duele u Ligi šampiona obeležile su više nego ubedljive pobede Porta (6:0) i Rome (5:1). Ove dve ekipe su do prvog minuta pokazale veliku odlučnost i na kraju više nego zasluženo slavile, demolirajući svoje protivnike. U derbiju kola, Bajern je na svom stadionu u poslednjim trenucima meča, golom Boatenga stigao do velike pobede protiv „građana“. Najveće iznenađenje svakako je remi Maribora i Sportinga do koga su domaćini stigli u poslednjim sekundama susreta. Svakako među neočekivane rezultate spada i „minimalna“ pobeda Barselone kao i remi favorizovanog Čelsija sa Šalkeom. Ibrahimović i saigrači imali su prenost na svom kontu ali je trenutak nepažnje iskoristio Huntelar i pogodio za remi. Jedini meč na kome su mreže mirovale odigran je u Bilbau.

Lase Šene postiže izjednačujući gol za Ajaks protiv PSŽ-a u prvom kolu Lige šampiona / Izvor: Tanjug

Ajaks – PSŽ 1:1

(Kavani 14 - Šajne 75.)

Roma – CSKA 5:1

(Iturbe 6, Žervinjo 10,31, Majkon 20, Florenci 50. - Musa 82.)

Porto – BATE Borisov 6:0

(Brahimi 5, 32, 57, Martinez 37, Adrijan 61, Abubakar 76.)

Sve mečeve uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

Utakmice su završene!

90+ - 1:1 - Neposredno pre samog kraja Maribor golom Zahovića stiže do remija.

90. minut - 1:0 - Boateng pogotkom u samom finišu meča donosi ključnu prednost Bajernu.

82. minut - 5:1 - Fudbaleri CSKA postižu počasni gol na "Olimpiku" preko Muse.

80. minut - 0:1 - Golom Nanija Sporting vodi u Mariboru.

Detalj sa meča Maribor - Sporting u prvom kolu Lige šampiona
Detalj sa meča Maribor - Sporting u prvom kolu Lige šampiona / Izvor: Tanjug

76. minut - 6:0 - Abubakar dodaje šlag na tortu na uspeh Portoa.

75. minut - 1:1 - Šajne pogađa mrežu Minjolea i vraća rezultatsku neizvesnost u meč.

62. minut - 1:1 - Šalke golom Huntelara vraća meč na početak.

61. minut - 5:0 - Adrijan nastavlja tamo gde je Brahimi stao.

Brahimi postiže het-trik u prvom kolu Lige šampiona
Brahimi postiže het-trik u prvom kolu Lige šampiona / Izvor: Beta/AP

57. minut - 4:0 - Brahimi ponovo povećava prednost Porta. Prvi het-trik u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

53. minut - Posle jednog od duela Tošić je dobio udarac zbog koga nije mogao da nastavi susret.

50. minut - 5:0 - CSKA je nokdaunu. Florenci se najbolje snašao u gužvi, a Ignaševič mu je pomogao da loptu smesti u mrežu.

45. minut - U samom finišu prvog dela igre Rajčević je pogodio stativu i propusti šansu da Maribor dovede do prednosti.

37. minut - 3:0 - Porto dominira u svojoj kući. Martinez uvećava prednost.

FK Porto
FK Porto / Izvor: Beta/AP

32. minut - 2:0 - Brahimi duplira prednost Porta.

31. minut - 4:0 - Žervinjo svojim drugim pogotkom na meču dovodi "vučicu" do nedostižnog vođstva.

28. minut - 1:0 - Štoper Pike dovodi Barselonu do vođstva na Nou Kampu.

FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Beta/AP

U duelu Bajerna i Sitija golmani su glavni "krivci" za još uvek mirne mreže. Sigurni Hart i Nojer.

20. minut - 3:0 - Roma je nokautirala CSKA. Majkon šutira iskosa a lopta prolazi kroz ruke Akinfejevu.

14. minut - 1:0 - Kavani dovodi PSŽ do vođstva u Amsterdamu.

FK Roma
FK Roma / Izvor: Tanjug

11. minut - 1:0 - Sesk Fabregas nastavlja sa sjajnim partijama u dresu Čelsija i novim golom dovodi "plavce" do vođstva protiv Šalkea.

10. minut - 2:0 - Roma nastavlja, Žervinjo povećava prednost "vučice", posle asistencije Iturbea.

5. minut - 1:0 - Roma vodi golom Iturbea. U istom trenutku Brahimi donosi prednost Portu.

Sjajna šansa za Milera, ali igrač Bajerna u poslednjem momentu gubi korak.

2. minut - Hrabro je krenula Roma. Već dve odlične šanse pred golom CSKA.