LŠ: Ivanović i Kurtoa obezbedili Čelsiju mirniji revanš, Bajern nije iskoristio inicijativu (VIDEO)

17.02.2015. 22:42
Branislav Ivanović
Branislav Ivanović / Izvor: Beta/AP
Srpski reprezentativac doveo londonski tim u vođstvo protiv Pari sen Žermena, a izjednačio je Kavani u drugom poluvremenu. Šahtjor od 65. minuta imao igrača više.

Odigrane su prve dve utakmice osmine finala Lige šampiona. U Parizu su Pari sen Žermen i Čelsi odigrali 1:1 (0:1), dok su Šahtjor i Bajern igrali bez golova. Revanši se igraju 11. marta u Londonu i Minhenu.

Izuzetno uzbudljiva utakmica je viđena u Parizu gde su domaći imali terensku inicijativu na početku, ali je mreža gostiju mirovala najviše zahvaljujući golmanu Kurtoi. Do vođstva je došao Čelsi u 36. minutu i to iz prve prave akcije. Džon Teri je centrirao sa leve strane, Tim Kejhil je petom prosledio loptu do Ivanovića, a srpski reprezentativac je glavom matirao Sirigua.

Domaći se nisu predavali, a izjednačenje je doneo Edison Kavani u 55. minutu. Matuidi je centrirao sa leve strane, Kejhil nije dobro reagovao u odbrani, a Kavani je glavom sproveo loptu u mrežu.

Urugvajac je u 81. minutu mogao u potpunosti da preokrene rezultat i donese pobedu PSŽ, ali je njegov šut iskosa završio pored gola. Ono što je propustio Kavani, mogao je da nadoknadi Zlatan Ibrahimović u sudijskoj nadoknadi. Švedski reprezentativac je odlično skočio, šutirao glavom, ali se rezultat nije promenio.

Utakmica između Šahtjora i Bajerna je, zbog rata u Ukrajini, odigrana u Ljvovu, a ne u Donjecku. Gosti iz Minhena su tokom cele utakmice imali inicijativu, ali se mreža Pjatova nije zatresla. Odlične šanse na početku utakmice su imali Bastijan Švajnštajger i Tomas Miler. Napadi gostiju su malo oslabili od 65. minuta kada je Ćabi Alonso dobio drugi žuti karton, pa je Bajern igrao sa desetoricom. Šahtjor to nije umeo da iskoristi, pa je meč završen bez golova.

PSŽ – ĆELSI 1:1

STRELCI: 0:1 Ivanović (36), 1:1 Kavani (55.)

STADION: Park prinčeva.

SUDIJA: Cunejt Čakir (Turska).

ŽUTI KARTONI: Van der Vil, Verati (PSŽ), Ivanović, Fabregas (Čelsi)

PSŽ: Sirigu, Tijago Silva, Markinjos, Maksvel, Van der Vil, David Luiz, Matuidi, Verati, Kavani, Ibrahimović, Laveci (od 81. Pastore). Trener: Blan.

ČELSI: Kurtoa, Ivanović, Kejhil, Teri, Azpilikueta, Fabregas (od 84. Oskar), Ramirez, Azar, Matić, Vilijan (od 79. Kvadrado), Kosta (od 82. Remi). Trener: Murinjo.

ŠAHTJOR – BAJERN 0:0