LŠ KVALIFIKACIJE: Lazović i Škuletić za miran revanš!

15.07.2014. 21:31 22:45
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
U prvom meču drugog kola kvalifikacija, crno-beli u Humskoj savladali Toršavn sa 3:0.

PARTIZAN - Lukač, Vulićević, N. Petrović, Stanković, Trajković, Brašanac, Grbić (A.Živković), Drinčić, Pantić (Ilić), Lazović (Ninković), Škuletić.

HB TORŠAVN - Gestson, Aleks dos Santos, Holm, Johan Davidsen, Jogvan Davidsen, Vatnsdal, Benjaminsen, K. Mouritsen, R. Joensen, Jensen, Edmundson.

Na ovosezonskoj premijeri pred domaćim navijačima, Partizan je slavio protiv Toršavna 3:0 u okviru prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Golovima Danka Lazovića i Petra Škuletića crno-beli su osigurali prednost pred put na revaš koji ih za sedam dana očekuje na Farskim ostrvima.

Od prvog minuta bilo je jasno ko je favorit u ovom dvomeču, ali je takođe i bilo jasno da Farani neće tako lako odustati. Tokom čitavog susreta crno-beli su dominirali, kontrolisali igru, konstantno pretili i tri puta pronašli put do mreže gostiju. Sa druge strane, Lukač i nije imao ozbiljnijeg posla, s obzirom na to da se veći deo susreta igrao pred golom Farana.

Utakmicu u Humskoj, pored 10.000 navijača posmatrao je i novi igrač Liverpula Lazar Marković u društvu brata Filipa.

1:0 - 14. minut - LAZOVIĆ - Uigrana akcija urodila je plodom. Drinčić je izveo korner, pogodio Grbića na prvoj stativi a ovaj prosledio glavom loptu ka Danku Lazoviću koji takođe glavom pogađa mrežu za 1:0!

Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: MN Press

2:0 – 63. minut – LAZOVIĆ – Iz srca šesnaesterca tukao je Škuletić ali je lopta pogodila prečku i dobila se do Lazovića koji snažnim udarcemi ispravlja saigrača i duplira prednost Partizana.

2:0 – 63. minut – LAZOVIĆ – Posle asistencije Petrovića iz srca šesnaesterca tukao je Škuletić ali je lopta pogodila prečku i odbila se do Lazovića koji snažnim udarcemi ispravlja promašaj saigrača i duplira prednost Partizana.

FK Partizan

3:0 – 71. minut – ŠKULETIĆ – Vulićević je izveo aut, Lazović je sjajnom asistencijom uposlio Škuletića kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu i postavi konačan rezultat susreta.