Preokretom na Farskim Ostrvima Partizan potvrdio plasman u treće kolo

22.07.2014. 20:44
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Posle pobede u Beogradu (3:0) crno-beli su zabeležili trijumf i u revanšu na Farskim Ostrvima 3:1 i u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona plasirali se ukupnim rezultatom 6:1.

TORŠAVN: Gestson, Holm, Joh.Davidsen, Heini, Benjaminsen, Edmudson, Hansen, Joensen, Jog, Davidsen, Muritsen, Jensen.

PARTIZAN: Lukač, Ostojić, Stanković, B.Ilić, Volkov, Luka (Grbić), Brašanac, Drinčić, Ninković, Lazović (Fofana), Škuletić (S. Ilić).

Fudbaleri Partizana, posle pobede u Beogradu (3:0) zabeležili su trijumf i u revanšu na Farskim Ostrvima 3:1 i u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona plasirali se ukupnim rezultatom 6:1.

Domaća ekipa bolje je otvorila utakmicu i nekoliko puta ozbiljnije zapretila ali je crno-bela odbrana na čelu sa golmanom Lukačom uspešno odolevala. Istina, zapretili su i crno-beli nekoliko puta pre svega preko Drinčića, Ninkovića, Lazovića ali bez uspeha.Crno-beli su do pobede stigli posle preokreta. Domaćini su poveli pred kraj poluvremena golom Verduma, ali su raspoloženi Ninković, Lazović i Grbić pogurali „parni valjak“ do trijumfa.

Kako je i bilo najavljivano za crno-bele je debitovao Branko Ilić koji je šansu dobio od početka meča.

1:0 - Svega nekoliko minuta pre odlaska na odmor domaćini stižu do prednosti. Posle stopostotne šanse koju nije uspeo da realizuje Davidson, usledio je centaršut a na drugoj stativi je bio Verdum koji se odlično snašao i savladao Lukača.

Primljeni pogodak nije pokolebao crno-bele koji su želeli da zabeleže pobedu i u revanšu. Zaigrali su mnogo bolje za šta su bili nagrađeni već u 49. minutu.

Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: MN Press

U dvomeču sa Toršavnom, Danko Lazović je postigao tri od ukupnih šest golova.

1:1 - Posle asistencije raspoloženog Lazovića mrežu golmana domaćina zatresao je Ninković.

Od tog trenutka crno-beli su preuzeli konce igre u svoje ruke i diktirali tempo susreta.

1:2 - Ono što je počeo u prvom susretu nastavio je i u revanšu. Danko Lazović i dalje je nerešiva enigma za odbranu i golmana Farana. Iskusni napadač je sjajnu asistenciju Brašanca pretvorio u pogodak.

Karabak – Valeta 4:0 (1:0)

Makabi Tel Aviv – Santa Koloma 2:0 (1:0)

Nju Seintes – Slovan 0:2 (0:1)

Skenderbeg – BATE Borisov 1:1 (0:0)

1:3 - Tačku na rezultat i prolaz u narednu rundu kvalifikacija crno-belima je obezbedio Grbić pogotkom u vremenskoj nadoknadi. Ilić je proigrao saigrača na desnoj strani, a ovaj preciznim udarcem sa peterca smešta loptu u mrežu.

Na ovom susretu crno-beli se ne mogu pohvaliti sjajnom igrom, ali treba imati u vidu da se igralo na veštačkoj podlozi kao i da su do Farskih Ostrva putovali mnogo duže nego što je to planirano. Sa druge strane, u kvalifikacijama izgovora nema, crno-belima sada preostaje da se okrenu duelima sa Ludogorecom i da se za te mečeve spreme što je bolje moguće.

Partizan će u prvom meću trećeg kola gostovati u Razgradu 30. jula, dok je revanš meč na programu 6. avgusta u Beogradu.