LŠ: Radnički bez evropske krune!

31.05.2014. 21:37
Aleksandar Ćirić (Radnički) na meču sa Partizanom
Aleksandar Ćirić (Radnički) na meču sa Partizanom / Izvor: Foto: MN Press
Tim iz srca Šumadije nije uspeo da napravi istorijski uspeh i domogne se "krova" Evrope. Prvim porazom u ovogodišnjoj Ligi šampiona, Radnički "prepustio" domaćinu titulu.

Vaterpolisti Radničkog poraženi su od španske Barselonete rezultatom 7:6 (1:2, 2:1, 3:1, 1:2) u finalnom meču Lige šampiona u Barseloni.

LIGA ŠAMPIONA, Fajnal siks
FINALE

Radnički - Barseloneta 6:7 (2:1,1:2, 1:3, 2:1)
Strelci:

Radnički: Zloković 2, F. Filipović, Basara, Burić

Barseloneta: Espanjol 2, Ečenike, Munariz, Perone, Ubović, Siranji

Kragujevčani su porazom od domaćina propustili istorijsku priliku da se domognu evropske krune i tako se za samo dve sezone, posle titule u Len kupu iz prošle sezone, okite i titulom najboljeg tima u Ligi šampiona.

Radnički je porazom od Barselonete nije uspeo da ponovi uspeh Crvene zvezde iz prošle sezone, a Kragujevčane će sigurno najviše boleti činjenica da su zabeležili prvi poraz u sezoni - na njenom samom kraju.

U meču za treće mesto vaterpolisti Partizana poraženi su od Primorja rezultatom 12:6.

Vaterpolisti Radničkog odlično su počeli meč, preko odličnog Zlokovića koji je posle tri minuta igre iskoristivši igrača više, da bi dvadesetak sekundi pre kraja prvog dela duplirao vođstvo. Ipak, domaći vaterpolisti koriste isključenje Ćirića u poslednjem napadu i u sekund pre prve sirene smanjuju rezultat preko Ečenikea (2:1).

Posle perioda zatišja u dugom delu, Munariz poravnava rezultat na 2:2, da bi Basara doveo srpski tim u novo vođstvo. Međutim, katalonski tim još jednom poravnava u poslednjim momentima perioda i na veliku pauzu odlazi sa 3:3.

Posle nešto više od minuta igre u trećem delu Espanjol koristi peterac i dovodi Barselonetu u prvo vođstvo. Burić donosi novo izjednačenje Radničkom tri minuta pre kraja trećeg dela, ali domaćin preko Ubovića i ponovo Espanjola stiže do ozbiljne prednosti pred finalni period igre - 6:4.

Posle nešto više od minuta igre u poslenjoj deonici Filip Filipović vraća Radnički u igru, da bi posle pogotka Siranjija sa centarske pozicije, Filipović još jednom vratio Radnički u igru, na pet minuta i 40 sekundi do kraja - 6:7. Ipak, nije srpski tim imao dovoljno koncentracije u završnici, Španci su se odbranili i stigli do evropskog trona.