LŠ: Realu dovoljno i prvo poluvreme, preokret Arsenala

22.10.2014. 20:32 23:03
Karim Benzema
Karim Benzema / Izvor: Beta/AP
Evropski prvak pobedio Liverpul na „Enfildu“ 3:0. Madridski Atletiko do pobede u nastavku. „Tobdžije“ gubile u Belgiji do 89. minuta, pa pobedile.

Madridski Real je ostvario i treću pobedu u Ligi šampiona. Prvak Evrope je na „Enfildu“ pobedio Liverpul 3:0, a utakmica je odlučena u prvom poluvremenu. Ovo je drugi uzastopni poraz Liverpula, pa engleskom vicešampionu predstoji teška borba da se domogne nokaut faze. Teško će biti i Juventusu, koji je takođe doživeo drugi poraz. Torisnki tim je izgubio u Atini od Olimpijakosa 1:0.

Ubedljiv je bio i drugi madridski klub. Atletiko je sa 5:0 deklasirao Malme. Ipak, vicešampion Evrope se dugo mučio sa švedskom ekipom, jer je sve golove postigao u drugom poluvremenu.

Juče i danas je postignuto ukupno 55 golova što je najviše u jednom kolu Lige šampiona.

Prava drama je viđena u Briselu. Anderleht je do 89. minuta vodio 1:0 protiv Arsenala, ali je teren napustio pognute glave. Prvo je Gibs doneo izjednačenje „tobdžijama“, a dva minuta kasnije Lukas Podolski je postigao pobedonosni gol.

Posle dva poraza Ludogorec je ostvario prvu pobedu. Bugarski šampion je kao domaćin savladao Bazel, a jedini gol je postigao Minev u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Borusija je još jednom demonstrirala moć. Ovoga puta „žrtva“ je bio Galatasaraj. Turski tim je u Istanbulu izgubio 4:0, a koliko je bio inferioran pokazuje podatak da je samo jednom šutnuo u gol, a gosti čak deset puta.

A Grupa

Atletiko – Malme 5:0

(Koke 48, Mandžukić 61, Grizman 63, Godin 88, Ćerći 90+3.)

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90+5. minut - Kraj na svim utakmicama.

90+3. minut - Atletiko postiže i peti gol, a strelac je Ćerći.

902+2. minut - Minev postiže gol za Ludogorec, koji vodi 1:0.

90+1. minut - Podolski postiže drugi gol za Arsenal.

88. minut - Godin je postigao četvrti gol za Atletiko.

89. minut - Arsenal je izjednačio u Belgiji, a strelac je Gibs.

83. minut - Borusija vodi 4:0, a strelac je Ramos.

79. minut - Kakva šansa za Anderleht Vanden Bore je šutirao iz srca šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

79. minut - Igrač Bajera Vendel je dobio drugi žuti karton, pa će domaći do kraja da igraju sa desetoricom.

76. minut - Benfika će do kraja da igra sa desetoricom jer je Lopez dobio direktan crveni karton.

71. minut - Anderleht vodi 1:0, a strelac je Najar.

63. minut - Atletiko vodi 3:0, a strelac je Grizman.

61. minut - Mario Mandžukić potiže drugi gol za Atletiko.

63. minut - Bajer vodi 2:0 protiv Zenita, s trelac je Papadopulos.

58. minut - Donati je doveo Bajer u vođstvo 1:0.

48. minut - Vodi madridski Atletiko 1:0, a strelac je Koke.

46. minut - Nastavljene su utakmice.

45. minut - Završena su prva poluvremena na svim mečevima.

45. minut - Odlična šansa za Liverpul, ali je Kutinjo pogodio stativu.

41. minut - Marko Rojs postiže treći gol za Borusiju.

41. minut - Benzema dovodi Real u vođstvo 3:0. Ovo je drugi gol francuskog fudbalera.

35. minut - Kasami je doveo Olimpijakos u vođstvo 1:0.

30. minut - Karim Benzema dovodi Real u vođstvo 2:0.

23. minut - Golom Kristijana Ronalda Real vodi 1:0 protiv Liverpula.

20. minut - Karlos Tevez je postigao gol za Juventus, koji je poništen zbog ofsajda.

18. minut - Igrač Bazela Serej Die dobio je crveni karton.

18. minut - Obamejang postiže i drugi gol za Borusiju, 2:0 za tim iz Dortmunda.

6. minut - Vodi Borusija u Turskoj 1:0, a strelac je Obamejang.

1. minut - Počele su utakmice.