109.9635

LŠ: Aguerov "het-trik" za pobedu Sitija, Čelsijeva "petarda" u Gelzenkirhenu (FOTO)

25.11.2014. 20:44 14:38
Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Mančester sitija i Bajern Minhena / Izvor: Tanjug
Sjajni napadač doneo preokret za važan trijumf domaćina i sačuvanu nadu za plasman u nokaut fazu. Tri gola postigao je i Leo Mesi, za drugi rekord u samo četiri dana. Čelsi je naneo pravu katastrofu Šalkeu u gostima.

Posle tronedeljne pauze nastavljeno je takmičenje u fudbalskoj Ligi šampiona utakmicama petog kola u kojima je prvog dana viđeno nekoliko fenomenalnih susreta.

Najzanimljivije je bilo u Mančesteru gde je domaći Siti vodio na "Etihadu" protiv Bajerna posle isključenja Benatije u 20. minutu i realizovanog jedanaesterca Serhija Aguera. Činilo se da će to olakšati posao domaćinu, ali su Bavarci u završnici prvog dela potpuno preokrenuli golovima Alonsa i Levandovskog. ipak, u samoj završnici susreta, fenomenalni Aguero je sa dva pogotka doneo novi preokret domaćinu i važan trijumf (3:2) na putu ka nokaut fazi. Posle remija CSKA i Rome u Moskvi (1:1), tri ekipe dele drugo mesto sa po pet bodova, dok je Bajern uprkos porazu nedodirljiv.

U F grupi će sve biti poznato posle poslednje runde, jer su Ajaks i Barselona zabeležili očekivane trijumfe. Ajaks je bio na pragu remija u Parizu posle gola Klasena, ali je u završnici najpre Ibrahimović pogodio za novo vođstvo u 79. minutu, a Kavani svojim drugim golom rešio pitanje pobednika u 83, za prvo mesto PSŽ-a uoči poslednje runde.

Lionel Mesi je drugi put u četiri dana ispisao fudbalsku istoriju, pošto je "het-trikom" u Nikoziji postao najbolji strelac Lige šampiona. Pre njega je Luis Suarez postigao prvenac u zvaničnim mečevima za katalonski tim za pobedu od 4:0.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Apoela i Barselone
Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Apoela i Barselone / Izvor: Tanjug

U G grupi, u Gelzenkirhenu očekivao se velika borba za prvo mesto u grupi, a viđena je kanonada gola domaćih. Čelsi je već u drugom minutu stigao do vođstva golom Terija, da bi do odmora pogodili i Vilijan i Kirhof (autogol) za velikih 3:0. U nastavku potpuni debakl domaćina, Drogba i Ramires su u dva minuta potpuno ponizili Šalke - 0:5.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Šalkea i Čelsija
Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Šalkea i Čelsija / Izvor: Tanjug

U istoj grupi, drugo poluvreme meča između Sportinga i Maribora kasnilo je 45 minuta zbog problema sa osvetljenjem. Domaćin je ipak slavio siguran trijumf od 3:1 za drugo mesto u grupi uoči poslednje runde.

Bilbao je iznenadio Šahtjor u gostima i golom San Hozea stigao do vrednih bodova u trci za trećim mestom i nokaut fazom Lige Evrope.

prva dva susreta pete runde koji su igrani u utorak popodne, CSKA i Roma remizirali su 1:1, dok je Porto bio ubedljiv protiv BATE Borisova (3:0).

LIGA ŠAMPIONA, 5. kolo

Grupa E

Mančester siti - Bajern Minhen 3:2

(Aguero 22, 85, 90+1. - Alonso 40, Levandovski 45.)

CSKA Moskva - Roma 1:1

(Berezucki 90+3. - Toti 43.)

TABELA: Bajern Minhen 12, Mančester siti 5, Roma 5, CSKA Moskva 5.

Grupa F

APOEL - Barselona 0:4

(Suarez 27, Mesi 38, 58, 87.)

PSŽ - Ajaks 3:1

(Kavani 33, 83, Ibrahimović 79. - Klasen 67.)

TABELA: PSŽ 13, Barselona 12, Ajaks 2, APOEL 1.

Grupa G

Šalke - Čelsi 0:5

(Teri 2, Vilijan 29, Kirhof 44ag, Drogba 76, Ramires 77.)

Sporting - Maribor 3:1

(Mane 10, Nani 35, Slimani 65. - Džeferson 42ag.)

TABELA: Čelsi 11, Sporting 7, Šalke 5, Maribor 3.

Grupa H

Šahtjor - Atletik Bilbao 0:1

(San Hoze 67.)

BATE Borisov - Porto 0:3

(Erera 56, Martinez 65, Telo 89.)

TABELA: Porto 13, Šahtjor 8, Atletik Bilbao 4, BATE Borisov 3.

Mečeve petog kola Lige šampiona možete pratiti u tekstualnom prenosu na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČEVA:

KRAJ I U LISABONU!!! Posle 45-minutnog prekida zbog problema sa osvetljenjem na stadionu, Sporting je stigao do pobede od 3:1.

65. minut - SPO-MAR 3:1!!! Nani je pronašao Slimanija, a ovaj pogodio za mirniju prednost domaćina.

Kraj na svim mečevima osim u duelu Sportinga i Maribora koji je nastavljen.

90+1. minut - MNS-BAJ 3:2!!! Het-trik Aguera! Potpuni preokret Sitija!

87. minut - APO-BAR 0:4!!! Het-trik Lea Mesija posle izvanredne akcije Katalonaca!

85. minut - MNS-BAJ 2:2!!! Stevan Jovetić uposlio je Aguera koji je pobegao odbrani gostiju i pogodio za izjednačenje.

84. minut - Isključenje i za APOEL. Amorin mora napolje zbog drugog žutog kartona.

83. minut - PSŽ-AJA 3:1!!! Greška odbrane Ajaksa koja poklanja loptu Kavaniju, a ovaj lagano obilazi Silesena i rešava pitanje pobednika.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između PSŽ-a i Ajaksa
Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između PSŽ-a i Ajaksa / Izvor: Tanjug

79. minut - PSŽ-AJA 2:1!!! Pastore lepo nalazi Ibrahimovića na ivici kaznenog prostora, koji se lepo okreće i pogađa iskosa sa desne strane protiv svog bivšeg kluba.

77. minut - ŠAH-ŠAL 0:5!!! Drogba prolazi po levoj strani i lepo centrira Ramiresu koji se poklanja za "petardu"!

76. minut - ŠAH-ŠAL 0:4!!! Fabregas maestralnom dubinskom loptom nalazi Vilijana, a on odlaže Drogbi koji pogađa praznu mrežu.

70. minut - Neoprezan start Rafinje za drugi žuti karton i isključenje u Nikoziji!

68. minut - PSŽ-AJA 1:1!!! Klasen glavom sa jedanaest metara, u padu, izvanredno zahvata loptu i pogađa za šokantno izjednačenje na "Parku prinčeva"!

67. minut - ŠAH-BIL 0:1!!! Uspavanku u prvom delu drugog poluvremena na svim stadionima prekidaju akteri meča na kojem jedino nije bilo golova u prvom poluvremenu. San Hoze se odlično snašao pred golom Šahtjora za vođstvo Bilbaoa.

58. minut - APO-BAR 0:3!!! Nova čarolija Mesija! Dani Alves ga je sjajno proigrao Argentinca, a ovaj još lepšom reakcijom rešio pitanje pobednika, ako ga je bilo.

Početak drugog poluvremena kasni u Lisabonu zbog problema sa osvetljenjem.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Sportinga i Maribora
Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Sportinga i Maribora / Izvor: Tanjug

POLUVREME!!! Efikasnih prvih 45 minuta. Golova nema samo u Ljvovu, gde Šahtjor i Atletik igraju 0:0!

45. minut - MNS-BAJ 1:2!!! Levandovski je odlično iskoristio dubinski pas Botenga i glavom lobovao Harta sa desetak metara od gola. Potpuni preokret Bajerna za samo šest minuta!

44. minut - ŠAL-ČEL 0:3!!! Potpuna agonija Šalkea! Posle kornera, tri igrača domaćih našli su se sami na petercu, a jedan od njih, Kirhof, iz samo njemu znanih razloga, smestio je loptu u spostvenu mrežu!

42. minut - SPO-MAR 2:1!!! Akcija Maribora sa leve strane, usledio je centaršut, a na petercu se nespretno snašao Džeferson i pogodio svoju mrežu.

40. minut - MNS-BAJ 1:1!!! Slabo je reagovao Hart posle slobodnog udarca i samo otpratio pogledom šut Ćabija Alonsa.

38. minut - APO-BAR 0:2!!! Posle udarca Rafinje, Mesi je skrenuo loptu i postao najbolji strelac u istoriji Lige šampiona sa 72 gola!

35. minut - SPO-MAR 2:0!!! Sjajni Nani se prošetao kaznenim prostorom gostiju koji su ga nepomično gledali. Portugalac je dva puta pokušao, a onda zakucao loptu u mrežu.

33. minut - PSŽ-AJA 1:0!!! Sjajna akcija Lavecija i Kavanija, posle koje Urugvajac ubacuje loptu u praznu mrežu.

29. minut - ŠAL-ČEL 0:2!!! Azar dodaje Vilijanu, a ovaj rezantnim udarcem iskosa sa desne strane pogađa ispod golmana Farmana koji je slabo reagovao.

27. minut - APO-BAR 0:1!!! Luis Suarez se odlično oslobodio čuvara i pogodio iskosa sa leve strane. To je prvi gol Urugvajca u zvaničnim mečevima za katalonski tim!

22. minut - MNS-BAJ 1:0!!! Aguero je pobegao Benatiji, koji ga je oborio u kaznenom prostoru, dobio crveni karton, a Argentinac pogodio sa bele tačke.

10. minut - SPO-MAR 1:0!!! Džeferson je odlično prošao po levoj strani i odlično u sredini pronašao Manea na petercu.

Detalj sa meča petog kola Lige šampiona između Šalkea i Čelsija / Izvor: Beta/AP

2. minut - ŠAL-ČEL 0:1!!! Čelsi vodi u Gelzenkirhenu. Fabregas je centrirao posle kornera, a Džon Teri pogodio glavom. Prethodno je Dijego Kosta imao izvanrednu priliku, ali je golman domaćih odbio u korner. Sjajan start "plavaca"!