LŠ: Umorni crno-beli ostali bez podijuma

31.05.2014. 19:53
Vladimir Vujasinović, trener vaterpolista Partizana
Vladimir Vujasinović, trener vaterpolista Partizana / Izvor: Beta
Očigledno pod uticajem igranja tri teška meča u samo tri dana, Partizan u završnici potpuno pao i pretrpeo težak poraz.

Vaterpolisti Partizana poraženi su od ekipe hrvatskog Primorja rezultatom 12:6 (0:2, 3:0, 4:4, 5:0) u meču za treće mesto na fajnal siksu Lige šampiona koje se održava u Barseloni.

LIGA ŠAMPIONA, Fajnal siks
Meč za treće mesto

Partizan - Primorje 6:12 (2:0, 0:3, 4:4, 0:5)
Strelci:

Partizan: Ćuk 2, Stojanović, Dedović, Vico, Tomašević

Primorje: Da. Varga 3, Garsija 2, De. Varga 2, Radu 2, Obradović, Sukno, Šetka

Crno-beli su igrali potpuno egal utakmicu sa Riječanima sve do poslednjeg perioda, kada im je, pod očiglednim uticajem umora posle teških mečeva sa Pro Rekom i Radničkim, popustila koncentracija i omogućila Primorju da stigne do ubedljive pobede i obezbedi treće mesto na finalnom turniru.

Partizan je odlično počeo, poveo sa 2:0 u prvom periodu golovima Ćuka i Stojanovića. Odlično su crno-beli branili igrača više u tom periodu, ali je u Primorje u nastavku uspelo da iskoristi dva isključenja srpskog tima i golovima Danijela Varge i Garsije poravna rezultat, da bi u samoj završnici prvog poluvremena u jednom kontranapadu Garsija doneo potpuni preokret ekipi iz Rijeke (2:3).

Hrvatski tim na startu trećeg perioda postiže još jedan pogodak preko Radua i stiže do zabrinjavajućih 2:4, ali crno-beli su se prenuli i za manje od minuta golovima Ćuka i Dedovića poravnavali na 4:4. Igralo se zatim "gol za gol" sve do završnice trećeg perioda kada Varga koristi peterac za vođstvo pred poslednju pauzu (6:7).

Ipak, u poslednjem periodu usledio je veliki pad u igri crno-belih, nesumnjivo kao posledica tri teška meča u tri dana, što je iskusni hrvatski tim iskoristio i potpuno "potopio" mladi tim Partizana i stigao do ubedljive pobede - 12:6.

U meču za titulu, od 20 časova se u velikom finalu sastaju domaća Barseloneta i još jedan srpski klub Radnički iz Kragujevca.