LŠ: Ludogorec ispustio bod na "Enfildu", Real se igrao sa Bazelom!

16.09.2014. 20:37 23:13
Stiven Džerard
Stiven Džerard / Izvor: Tanjug
Kapiten "crvenih" je golom sa bele tačke doneo pobedu od 2:1, dok je Galatasaraj u poslednjim trenucima meča preko Buruka iščupao bod u utakmici sa Anderlehtom.

Favoriti su uglavnom obradovali svoje pristalice u utakmicama A,B,C i D grupe, a najzanimljivije je bilo na „Enfildu“, gde je vicešampion Premijer lige Liverpul, golom kapitena Džerarda u trećem minutu nadoknade, slavio sa 2:1 protiv Ludogoreca.

Branilac titule Real Madrid izrešetao je mrežu švajcarskog Bazela (5:1), Borusija Dortmund je na „Signal Iduna parku“ dobila je derbi protiv londonskog Arsenala (2:0). Na meču u Dortmundu starter u domaćoj ekipi bio je srpski defanzivac Neven Subotić, a Miloš Jojić ušao je u igru na 11 minuta do kraja umesto Šmelcera.

Zenit je golovima Hulka i Vitsela savladao Benfiku u Lisabonu (2:0), koja je od 19. minuta igrala bez isključenog golmana Artura. Juventus (2:0) i Monako (1:0) su trijumfovali u mečevima protiv Malmea i Leverkuzena, zahvaljujući majstorijama Teveza i Mutinja. Velika drama viđena je u Istanbulu, gde je Anderleht bio na korak od trijumfa, ali je Buruk Jilmaz u 91. minutu obradovao svoje navijače i iščupao zlata vredan bod za ekipu koji vodu Ćezare Prandeli.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Beta/AP

Za belgijskog šampiona igrao je Aleksandar Mitrović, koji je u 55. minutu imao kolosalnu priliku  pred golom domaćina, ali je zamalo ostao neprecizan. Olimpijakos je savladao vicešampiona Evrope, ekipu Atletiko Madrida sa 3:2, ponajviše sjajnoj igri u prvom poluvremenu. Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za pirejske crveno-bele.

Kostas Mitroglu
Kostas Mitroglu / Izvor: Beta/AP

Olimpijakos - Atletiko Madrid 3:2 (Masuaku 13, Afelaj 30, Mitroglu 73. - Mandžukić 38, Grizman 86.)

Juventus - Malme 2:0 (Tevez 59, 90.)

Real Madrid - Bazel 5:1 (Suči 14ag, Bejl 30, Ronaldo 31, Rodrigez 37, Benzema 79. - Gonzales 41.)

Liverpul - Ludogorec 2:1 (Baloteli 82, Džerard 90+3p, Abalo 90.)

Monako - Bajer Leverkuzen 1:0 (Mutinjo 61.)

Benfika - Zenit 0:2 (Hulk 5, Vitsel 22.)

Borusija Dortmund - Arsenal 2:0 (Imobile 45, Obamejang 48.)

Galatasaraj - Anderleht 1:1 (Jilmaz 90+1, Prat 52.)

Sve mečeve mogli ste da pratite na portalu Srbijadanas:

86. minut: GOOOOOLLLL: Antoan Grizman je strelac za Atletiko Madrid. Rezultat je 3:2.

82. minut: GOOOOOLLLL: Mario Baloteli dovodi Liverpul u vođstvo. Ovo je prvi pogodak 24-godišnjeg Italijana od kako je došao iz Milana.

79. minut: GOOOOOOOLLLL: Real vodi 5:1, a strelac je Benzema. Posle tika-taka akcije Ronalda i Benzeme., , Francuz je levicom poslao loptu pod prečku Bazelovog gola.

73. minut: GOOOOOOLLL: Olimpijakos vodi 3:1! Gol je postao Kostas Mitroglu.

Jedino na meču Liverpul-Ludogorec nema golova, ali podrška sa prepunog "Enfilda" ne izostaje.

61. minut: GOOOOOLLLL: Strelac je Žoao Mutinjo. Monako na stadionu "Luis II" vodi protiv gostiju iz Leverkuzena.

59. minut: GOOOOOOLLL: Juventus je konačno slomio otpor Malmea, strelac je Karlos Tevez.

55. minut: Mitrović je propustio gol šansu za Anderleht! Suarez je sjajno uposlio srpskog reprezentativca, koji je primio loptu iskosa sa desne strane, ali je poslao loptu tik pored stative golmana Muslere.

52. minut: GOOOOLLLL: Prat postiže pogodak za Anderleht. Belgijanci vode protiv Galatasaraja.

48. minut: GOOOOLLLL: Prvi gol u drugom poluvremenu, delo je fudbalera Borusije Pjera Erika Obamejanga.

45. minut: GOOOOOLLLL: Borusija dolazi do prednosti od 1:0. Strelac je Ćiro Imobile.

Ćiro Imobile
Ćiro Imobile / Izvor: Beta/AP

38. minut: GOOOOOOLLL: Mandžukić je golom glavom smanjio prednost Pirejaca na 2:1, dok je napadč Bazela Derilis Gonzales postigao prvenac u Madridu za Bazel, 4:1.

37. minut: GOOOOOLLLL: Hames Rodrigez je povisio na 4:0. Kolumbijac je sjajno reagovao posle odbrane Tomaš Vaclika i veoma lako sproveo loptu u gol Bazela.

FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Profimedia

31. minut: GOOOOOLLL: Ibrahim Afelaj za 2:0 u Pireju, Kristijano Ronaldo na asistenciju Gereta Bejla postiže već treći gol za "kraljeviće".

30. minut: GOOOOOOLLL: Real vodi 2:0, svoj prvenac u Ligi šampiona postiže Bejl. Modrić je fantastično poslao loptu preko odbrane Švajcaraca, da bi Bejl potom kao na treningu prebacio Vačlika i povisio prednost svog tima.

22. minut: GOOOOOOLLL: Zenit je duplirao prednost, gol je postigao Aksel Vitsel.

FK Zenit
FK Zenit / Izvor: Beta/AP

18. minut: Golman Benfike Artur je nepropisno startovao nad Danijem i pošto je bio poslednji igrač svoje ekipe, potpuno zasluženo je zaradio direktan crveni karton.

13. minut: GOOOOOOLLL: Olimpijakos vodi protiv vicešampiona Evrope, strelac je Masuaku. Mladi igrač grčkog šampiona je sa 20-ak metara pogodio donji levi ugao golmana Oblaka.

5. minut: GOOOOOOOL: Zenit vodi 1:0, strelac je Hulk. Šatov je sjajno prošao dva igrača Benfike, asistirao u prazan prostor Hulku, koji je u svom stilu smestio loptu iza leđa golmana Artura.

2. minut: Počelo je burno u Istanbulu i Pireju, Nujtink (Galatasaraj) i Gabi (Atletiko Madrid) su zbog oštrih startova zaradili javne opomene.