109.3752

SAVRŠENO VEČE SRBA: Đurđić i Rodić za preokret Malmea, Bambi asistent, Jokan u plej-ofu (VIDEO)

05.08.2015. 20:03 14:38
Fudbaleri Malmea slave gol Markusa Rozenberga u meču protiv Red Bula
Fudbaleri Malmea slave gol Markusa Rozenberga u meču protiv Red Bula / Izvor: Beta/AP
Astana "zlatnog orlića" Nemanje Maksimovića obezbedio evropsku jesen posle čudnog revanša u kazahstanskoj prestonici.

Revanš mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona koji se igraju u sredu, imali su vrlo zanimljivu uvertiru u Kazahstanu. Šampion ove azijske države Astana je u utakmici prepunoj velikih preokreta savladao finski HJK Helsinki rezultatom 4:3 golom i izborio plasman u plej-of elitnog evropskog takmičenja, posle 0:0 u prvom meču.

Kazahstanski predstavnik za koji igra naš "zlatni orlić" sa Novog Zelanda Nemanja Maksimović (odigrao ceo meč, zaradio žuti karton u sudijskoj nadoknadi) do trijumfa je stigao golom Jevgenija Postnjikova u trećem minutu nadoknade, za delirijum domaćih navijača i igrača. Meč su obeležile nestvarne i, najblaže rečeno, čudne scene za jedan meč koji odlučuje o učesniku grupne faze jednog od dva najjača evropska takmičenja. U Astani su viđena dva penala, potpuno neshvatljivo isključenje, neobični preokreti i "prelaz iz 2 u 1", kladioničarski rečeno.

Jedan od glavnih krivaca za eliminaciju finskog tima bio je golman Danijel Orlund koji je napravio dva kardinalna kiksa koji su indirektno odveli Astanu dalje. U finišu prvog poluvremena očajno je reagovao posle udarca sa dvadesetpet metara Patrika Tvumasija, iako je lopta (istina nošena pomalo čudnim felšom) išla tačno iznad njega.

Tim golom Astana se vratila u igru posle vođstva gostiju od 2:0, da bi u nastavku potpuno preokrenula rezultat. Najpre je Kanas doneo izjednačenje na startu nastavka iz jedanaesterca, da bi u 57. minutu Dmitrij Šomko postigao neverovatan gol lobom, sa tridesetak metara sa leve strane, iako je verovatno želeo da centrira, a golman gostiju još jednom je očajno reagovao.

U nastavku je pomenuti Tvumasi isključen posle neshavtljivog prekršaja, da bi u nekoliko minuta pre kraja Helsinki stigao nadomak plej-of runde golom Zenelija iz čudnog penala, da bi u trećem minutu nadoknade Postnjikov postigao gol za plasman u naredno kolo, posle još jedne očajne rekacije odbrane gostiju.

Sve golove i najzanimljivije detalje sa ovog meča možete videti na sledećem snimku.

Moskovski CSKA bio je na ivici ponora i eliminacije iz Evrope. "Armejci" su gubili rezultatom 2:0 od Sparte posle četvrt časa igre, ali su sa dva gola Muse i pogotkom Džagoeva na asistenciju Zorana Tošića u 76. minutu uspeli da stignu do rezultata koji ih vodi u psolednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

I Malme je napravio nestvaran podvig pošto je posle 0:2 u prvom meču sa Red Bulom obezbedio prolaz dalje i to u velikoj meri zahvaljujući srpskim internacionalcima. Nikola Đurđić je već u sedmom minutu doveo Malme u vođstvo, na izmaku četvrt časa igre Vladimir Rodić asistirao je Markusu Rozenbergu, a zatim tri minuta pre poluvremena i sâm bio strelac z aplasman Šveđana u poslednju rundu kvalifikacija.

Plasman u plej-of obezbedio je i Makabi iz Tel Aviva našeg trenera Slaviše Jokanovića, koji je posle 1:2 u prvom meču u Izraelu, sa 2:0 u Plzenu protiv Viktorije stigao do završne runde.