Mlada reprezentacija Srbije izgubila u finalu turnira "Valerij Lobanovski"

02.06.2016. 17:48
U21 fudbalska reprezentacija srbije
Selekciji Izraela je pripao pehar.

STRELCI: 1:0 Ristić 30,1:1 Plakuščenko 32,1:2 Ohana 55, 2:2 Đurđević 68, 2:3 Hugi 78.

Stadion: Viktor Banjikov u Kojevu

Gledalaca: oko 300. Sudija: Evgenij Aranovski (Ukrajina)

Pomoćnici: N.Račinski, L.Jarmolinski (Ukrajina)

Žuti karton: Antić, Gaćinović (Srbija), Goldberg, Danino, Safuri, Sagaš,Perec,Hugi (Izrael)

Crveni karton: Hugi (Izrael) 90+2.

SRBIJA: Radunović, Gajić (od 82. Jović),Antić,Filipović, Maraš, Lukić, Ristić (od 63.Plavšić), Čavrić,Ožegović (od 63. Golubović), Đurđević, Gaćinović (od 63. Damjanović)

IZRAEL: Krštul, Goldberg (od 46. Hozes),Habasi( od 90. Konstantini), Abuabajid,Danjino, Plakuščenko( od 70. Perec), Ohana, Gozlan (od 66. David),Ejbrom (od 46. Baliti),Sagaš, Safuri

Poraz „orlića“ u finalu turnira „Valerij Lobanovski“ od, utisak je svih, danas slabije selekcije Izraela. Srbija je došla u vođstvo evrogolom Ristića sa preko 25 metara, ali samo posle dva minuta došlo je do pada koncentracije u našem timu što koristi Plakuščenko. Igrao se 55. minut kada je Ohana, zvanično najbolji igrač turnira, sa 20-tak metara pogodio donji desni ugao gola Radunovića. Sada „orlići“ jure izjednačenje koje nam donosi, posle kornera, Đurđević.

Ljudina: Gest Kristijana Ronalda je oduševio planetu

I kada se mislilo da će pobednika odlučivati penali, došlo je do nesporazuma u našoj zadnjoj liniji između Gajića i Radunovića,a to koristi Hugi. Do kraja su se ređale prilike pred golom Izraela, ali nije bilo promene rezultata.Interesantno je da su „orlići“ u finalu prestižnog turnira poraženi od istog rivala i 2007. godine, kada je Izrael slavio 2:0.

Za najboljeg napadača na turniru je proglašen Uroš Đurđević.