Mladi srpski karatisti drugi u Evropi

12.02.2015. 15:13
Mladi srpski karatisti
Mladi srpski karatisti / Izvor: Foto: KK Vazduhoplovac
Luka Cerović, Stefan Suvajčević i Jovan Simić osvojili srebro u ekipnim katama za kadete i juniore. U Cirihu ukupno osvojeno sedam medalja.

Na Evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore koje je održano u Cirihu (Švajcarska) srpski takmičari su osvojili sedam medalja (četiri srebra i tri bronze). U ekipnim katama kadetsko-juniorski tim, u sastavu Luka Cerović, Stefan Suvajčević i Jovan Simić, je osvojio srebrnu medalju. Na putu do finala oni su savladali Ukrajinu (5:0), Italiju (3:2) i Nemačku (4:1), dok su u finalu izgubili od Turske. Vicešampioni Evrope su još mlađi seniori Minja Simić (+68 kg), Miloš Džaković (60) i Aleksandar Šestakov (+84). Bronze su pripale mlađem senioru Stefanu Šemlalu (kate) i kadetima Nikolini Đurđević (kate) i Vladimiru Brežančiću (+70).

Luka Cerović (član kluba Vazduhoplovac iz Zemuna) se takmičio i u pojedinačnoj konkurenciji gde je ušao u četvrtfinale pošto je savladao takmičare iz Izraela Letonije (oba sa maksimalnih 5:0), a onda je poražen od Nemca (4:1). Nemački karatista je izgubio u polufinalu i nije povukao Cerovića u repasaž.

Na taj način je Luka nastavio sa odličnim partijama jer je krajem januara osvojio prvo mesto na Kroacija openu, a na putu do zlatne medalje je ostvario šest pobeda. U kata timu sa Simićem i Suvajčevićem je osvojio srebrnu medalju.