NAJBOLJI: Voriorsi SKINULI PROKLETSTVO i stilgi Džordanove Bulse!

11.04.2016. 08:38
Detalj s utakmice San Antonio - Golden stejt
Detalj s utakmice San Antonio - Golden stejt / Izvor: Beta/AP
Golden stejt izjednačio rekord po broju pobeda - 72, ali imaju još jedan meč da uđu u istoriju. Nikola Jokić i super "dabl-dabl", Bobi šest minuta igrao protiv šampiona

U sezoni u kojoj su Stef Kari i ekipa oborili mnoge NBA rekorde u San Antoniju su, konačno, prekinuli post dug 19 godina. Voriorsi su pobedili Sparse (92:86) i izjednačili rekord „onih“ Bulsa iz 1996. kada su Džordan, Pipen, Kukoč i ostatak „krda“ upisali 72 pobede.

Dakle, istorija je na dobrom putu da se „prepravi“, a u poslednjoj utakmici šampioni imaju priliku da pobedom na Memfisom postanu jedini tim s 73 pobede. Usput, trijumf u Teksasu je za Kerove košarkaše bio 34. na gostovanjima čime su već popravili stranicu večnog NBA almanaha. Stef Kari je ubacio 37 poena uz pet skokova i pet asistencija. Klej Tompson je dodao 14 poena uz šest skokova

– Očigledno je da smo u dobrom ritmu. Ipak, naš cilj je da osvojimo titulu. Ali, sada smo u situaciji da pobedimo u poslednjem meču sezone i uradimo nešto što nije niko u istoriji – rekao je Kari posle meča.

U ekipi San Antonija, Lamarkus Oldridž je ubacio 24 koša, a Kavaj Leonard je ubacio 20 poena. Ostali su bili ispod svog nivoa. Toni Parker je dao četiri poena, Đinobili osam, dok je Boban Marjanović igrao šest minuta i postigao takođe četiri poena.

Nikola Jokić i Rudi Gober, košarkaš Jute
Nikola Jokić i Rudi Gober, košarkaš Jute / Izvor: Beta/AP

Ekipa Denvera poražena je od Jute 100:84, ali bitnije je što je srpski centar Nikola Jokić imao dabl dabl učinak od 19 poena i 11 skokova za 36 minuta na terenu. Kobi je u poslednjem meču u NBA karijeri ubacio 35 od 110 poena Lejkersa, ali je to bilo malo za trijumf. Harden je dao 40 i sve kojima su "rakete" drage drži u nadi da u poslednje dve utakmice mogu da se dokopaju plej-ofa.