NBA LIGA: Veliki Kobi odigrao pretposlednji meč

12.04.2016. 09:04
Kobi Brajant u svom pretposlednjem meču
Kobi Brajant u svom pretposlednjem meču / Izvor: Tanjug
Oklahoma sa puno emocija ispratila "crnu mambu".

Dva sata pred utakmicu Oklahoma Siti - L. A. Lejkersi navijači gostiju  došli su  halu da bi čak i kao gosti ispratili poslednje poene Kobi Brajanta .

Oklahoma je imala tu čast da po poslednji put ugosti Kobija Brajanta, koji je sa ekipom Lejkersa ubedljivo poražen od Tandera 112:79.

Kobi Brajant
Kobi Brajant / Izvor: Profimedia

Kada je pitanje pobednika odavno postalo jasno, navijači u areni su tražili da se Kobi vrati na teren. Međutim, trener Bajron Skot je imao dobar razlog da to ne uradi.

POZNAT FORMAT, ali i budućnost ZVEZDE I PARTIZANA u Evroligi i Evrokupu

– Nisam o tome razmišljao. Bili smo u minusu 30 poena, i nisam hteo da ga vratim u igru na minut. Sredinom treće četvrtine sam ga pitao kako se osećao, a on je rekao “u redu sam”. Odgovorio sam: “Pa, hajde da ovo sad završimo i da te spremimo za sredu”. Nije bilo nikakve rasprave, i on je znao da mu ne treba više – rekao je Skot posle meča.

A u sredu će cela Amerika biti preplavljena emocijama, jer će u Stejpls centru veliki Kobi odigrati poslednji meč u karijeri, protiv Jute.

Kada je u pitanju sam meč u Oklahomi, Kevin Durent i Rasel Vestbruk su bili briljantni.

RESPEKT: Nando DE KOLO priznao kojih se ZVEZDINIH igrača PLAŠI

Vestbruk je već do poluvremena imao tripl-dabl učinak, 18. ove sezone, koji je na kraju “iznosio”: 13  poena, 14 asistencija i deset skokova. Durent je meč završio sa 34 poena.

Na drugoj strani su po 11 poena ubacili Klarkson, Rasel i Sakre.