NEKAD BILO: Pogledajte ko je poslednji eliminisao ekipu Lestera iz Evrope (VIDEO)

03.05.2016. 11:42
Milenko Aćimović nekad igrač Crvene zvezde
Milenko Aćimović nekad igrač Crvene zvezde / Izvor: MN Press
"Lisice" poslednji evropski meč odigrale 2.000 godine...

Cela Engleska, pa i Evropa i svet dive se Lesteru. Junaci decenije ili čak i više sad kad ih slavie svi ljubitelji fudbala, poslednju evropsku utakmicu odigrali su daleke 2.000. godine, a iz daljeg takmičćenja ih je izbacila baš naša Crvena zvezda.

POJAČANJE: Hoće li Grof ubaciti Vijeiru u vatru od starta na Vračaru? (VIDEO)

Bio je to dvomeč na startu Kupa UEFA u jesen 2000. godine, kada je Crvena zvezda bila nepremostiva prepreka za Lester, iako crveno-beli zbog tadašnje političke situacije u Srbiji nisu mogli da budu domaćini na svom terenu.

Podsećanja radi, posle nesrećnog raspleta u dvobojima sa kijevskim Dinamom (0-0 i 1-1) u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Crvene zvezde nastavila je svoj evropski put u tadašnjem Kupu UEFA.

U prvom kolu ovog takmičenja, voljom žreba, crveno-beli su za rivala imali Lester i uspeli da ga eliminišu iz daljeg takmičenja.

Prva utakmica odigrana je na Filbert Stritu, gde su Lester i Crvena zvezda igrali nerešeno, 1:1.

Ekipa Slavoljuba Muslina je povela već u prvom minutu onim projektilom Milenka Aćimovića sa preko 30 metara, a domaći su izjednačili golom Tagarta u finišu prvog poluvremena.

U svakom slučaju, bio je to odličan rezultat Crvene zvezde pred revanš, koji zbog političke situacije nije odigran na Marakani, već u Beču, a u prilogu pogledajte detalje iz te prve utakmice.

KRENULO GA: Prvenac Vukašina Jovanovića za Zenit

A u revanšu je blistao Goran Drulić, dvostruki strelac za Zvezdu u trijumfu rezultatom 3:1.

Njegovim golom Zvezda je povela u 22. minutu, a ''Muci'' Izet je dvadeset minuta kasnije vratio potpunu neizvesnost u ovaj dvomeč.

Drugo poluvreme u potpunosti je proteklo u znaku Zvezde, prvo je Ivan Gvozdenović u 47. minutu vratio prednost crveno-belima, a trijumf i plasman u sledeće kolo potvrdio je Drulić u 71. minutu za konačnih 3:1.

U prilogu su detalji sa revanš meča, a Zvezda je zatim eliminisana u drugom kolu, u dvomeču sa španskom Seltom.