117.1661
109.9635

KUP SRBIJE: Perović zavio Zvezdu u crno

29.10.2014. 13:01 15:33
Fudbaleri Rada slave gol Slavka Perovića u meču osmine finala Kupa Srbije protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press
"Građevinari" slavili protiv šampiona države u meču osmine finala nacionalnog kupa golom nekadašnjeg fudbalera crveno-belih.

Fudbaleri Rada savladali su ekipu Crvene zvezde rezultatom 1:0 (0:0) u osmini finala Kupa Srbije i eliminisali šampiona države iz najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

Gol odluke na stadionu na stadionu Obilića na Vračaru u 50. minutu postigao je Slavko Perović, nekadašnji fudbaler crveno-belih i tako odveo "građevinare" među osam najboljih klubova u nacionalnom kupu.

Rad je tokom većeg dela meča bio bolji rival. Crveno-beli su bili neprepoznatljivi tokom najvećeg dela utakmice, stvorili su nedovoljan broj prilika za ekipu koja uvek pretenduje na trofeje, a skupo su ih koštali promašaji Despotovića i posebno mladog Luke Jovića koji je u poslednjem minutu prvog dela propustio da realizuje zicer pred golom domaćina i odvede meč u drugom pravcu, pokazavši da je uprkos svom nesumnjivom talentu u velikoj krizi, pošto je posle promašaja u večitom derbiju još jednom koštao svoj tim trijumfa.

Luka Jović na meču osmine finala Kupa Srbije između Rada i Crvene zvezde
Luka Jović na meču osmine finala Kupa Srbije između Rada i Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Utakmica je bila u egalu sve do vodećeg gola Perovića koji je izvanredno iskoristio dodavanje Borka Veselinovića i zatresao mrežu svoje bivše ekipe. Taj gol šokirao je aktuelnog šampiona Srbije, kojem je trebalo desetak minuta da povrati igru. Pokušali su crveno-beli u nastavku da stignu do izjednačenja i penal serije, ali Despotović, Katai, Mijailović i ostali Zvezdini prvotimci nisu uspeli da matiraju odličnog Radunovića, pa se Zvezda ni treću godinu za redom neće okititi titulom pobednika Kupa Srbije.

Crvena zvezda je porazom na Vračaru prvi put u 21. veku ispala iz daljeg takmičenja u nacionalnom kupu pre četvrtfinala, dok je nakon razočaravajućih nastupa u prethodne dve sezone i eliminaciji u borbi za plasman među četiri najbolja tima najmasovnijeg takmičenja, nadmetanje u Kupu ovog puta završila korak ranije. Sa druge strane, "građevinari" su se posle dve godine ponovo plasirali među osam najboljih.

KUP SRBIJE, 1/8 finala: RAD - CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)

Stadion
Obilića na Vračaru.

Strelci: Perović 50.

RAD: Radunović - Đurić, Milošević, Rodić, Bajić - Raspopović, Gnjatić, Veselinović, Marković, Perović - Jelić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Pečnik, Lazić, Pavićević, Mijailović - Kovačević, Ristić - Lazović, Katai, Gavrić - Jović.

TOK MEČA:

90+6. minut - KRAJ MEČA! Rad je u četvrtfinalu!

90+5. minut - Pavićević se našao sam ali dosta iskosa sa 15-ak metara od gola, ali njegov oštar centaršut Radunović sigurno hvata.

90+3. minut - Mijailović se našao u odličnoj prilici, ali Radunović uspeva da odbije loptu u korner.

Zvezda pokušava da stigne do prilike, ali su napadi crveno-belih vrlo jalovi.

85. minut - Sjajna prilika za Rad! Marković izvanrednim centaršutem pronalazi Petra Jelića koji sa 7-8 metara, zaboravljen između štopera Zvezde šutira pored gola ukopanog Rajkovića.

83. minut - Katai šutira iz daljine posle kornera, ali lopta odlazi daleko iznad gola.

79. minut - Zvezdini fudbaleri traže penal posle pokušaja Despotovića, ali sudija Grujić je smatrao da povrede pravila nije bilo.

Detalj sa meča osmine finala Kupa Srbije između Rada i Crvene zvezde
Detalj sa meča osmine finala Kupa Srbije između Rada i Crvene zvezde / Izvor: MN Press

70. minut - Prečka posle šuta Lazovića! Mijailović je uputio dubinsku dijagonalu, sjajno pronašao Lazovića koji izvanredno hvata volej, ali njegova "bomba" pogađa prečku!

66. minut - Posle dugo vremena konačno prilika za Zvezdu. Despotović je šutirao, ali je Radunović uz izvesne probeleme sačuvao mrežu.

65. minut - Odbrana Zvezde loše "čisti" loptu, ona pada direktno na nogu Rodiću, ali ovaj šutira malo pored gola. Odlična prilika za Rad!

Rad od postignutog gola igra još bolje. "Građevinari" imaju inicijativu uprkos vođstvu.

62. minut - Perović još jednom pokušava iz slobodnog udarca, ali lopta kači nekoga u živom zidu i odlazi u korner.

50. minut - GOOOOOL!!! 1:0! Domaćin vodi! Veselinović je odlično uposlio Slavka Perovića na ivici šesnaesterca, a bivši fudbaler Crvene zvezde odlično se snašao i snažnim udarcem u suprotan ugao Rajkovićevog gola doveo Rad u vođstvo!

49. minut - Prva poluprilika u drugom poluvremenu. Jović je odložio loptu za Kataija koji sa 20 metara šutira snažno, ali pravo u Radunovića.

45+1. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - Kakva prilika za Crvenu zvezdu! Bajić je slabo vratio loptu svom golmanu i praktično uposlio Luku Jovića koji je iz zicer situacije, umesto da lobuje istrčalog Radunovića, pokušao da plasira loptu po zemlji. Sjajna odbrana golmana domaćih, nema promene rezultata!

44. minut - Kovačević je prihvatio loptu na oko 25 metara od gola Rada, ali je snažan udarac završio visoko iznad gola.

Period igre u kojem dve ekipe pokušavaju da stvore priliku, ali to čine prilično nepovezano. Lopta uglavnom na sredini terena, a napadi koji iole obećavaju završavaju se najdalje na dvadesetak metar od jednog, odnosno, drugog gola.

29. minut - Prva šansa za Crvenu zvezdu. Ristić je proigrao Kataija, ali je njegov šut odbranio golman Radunović.

22. minut - Milošević šutira sa više od 25 metara, ali Kahriman je na mestu. To je prvi šut u okvir gola na utakmici.

19. minut - Šansa za Rad, ali Raspopović nije dobru akciju krunisao golom.

13. minut - Nema promene rezultata. Obe ekipe igraju oprezno, nastojeći da steknu prednost.

8. minut - Zvezda je pokušala preko Darka Lazovića da ugrozi gol, ali od akcije nije bilo ništa.

Početak utakmice protiče mirno, ni jedna ekipa nije došla u šansu da ugrozi gol rivala. Igra se 7. minut i rezultat je 0:0.