Hokejaši Partizana DEKLASIRALI Crvenu zvezdu u FINALU i poveli sa 2:1

18.03.2016. 19:50
Večiti derbi
Večiti derbi / Izvor: Foto: Srbija Danas
Crno-beli nadmoćni.

Partizan je deklasirao Crvenu zvezdu 6:1 (4:0, 1:0, 1:1) u trećem meču finala plej-ofa šampionata Srbije, poveo 2:1 u finalnoj seriji i sad mu nedostaje još jedan trijum za odbranu titule državnog prvaka. Crno-beli će šansu za overu titule imati u nedelju u 17 časova i 30 minuta kad je na programu četvrti meč finalne serije.

Na današnji dan je postignut najlepši gol u večitom derbiju (VIDEO)

Desetostruki uzastopni prvak Srbije je od starta meča pokazao da ga zanima samo pobeda u ovom duelu. Hokejaši Partizana su praktično sve dileme oko pobednika rešili u prvoj trećini posle koje su imali vođstvo 4:0. Strelci za crno-bele bili su Marko Milovanović u 4, Anton Žukov u 12, Pavle Ogrizović u 13. i Jevgenij Vlasov u 20. minutu. Peti gol za Partizan postigao je Igor Zubov u 32. minutu, da bi pobedu još ubedljivijom učinio Pavle Ogrizović koji je svoj drugi gol na meču postigao u 49. minutu. Čast Crvene zvezde spasio je Pavel Popravka koji je konačan rezultat postavio u 54. minutu.

Utakmici u ledenoj hali Pionir prisustvovalo je oko hiljadu ljudi, većinom navijača Partizana.