Remi Partizana i Malmea za pomoć Srbiji

27.06.2014. 21:34
Partizan-Voždovac
Partizan-Voždovac / Izvor: Foto: MN Press
U susretu koji je pored provere imao i humanitarni karakter crno-beli u sudijskoj nadoknadi stigli do 3:3 protiv pravaka Švedske.

U sklopu priprema za predstojeću sezonu, ekipa Partizana odigrala je prijateljsku susret sa ekipom Malmea u kome su crno-beli pretrpeli poraz od 3:2. Meč je imao i humanitarni karakter s obzirom da će sav prihodi od prodaje ulaznica biti prosleđeni za pomoć poplavljenima u Srbiji. Imajući u vidu tu činjenicu, kao i simboličnu cenu karata (200,400 dinara) poseta na stadionu u Humskoj nije bila baš zadovoljavajuća.

PARTIZAN:Lukač,Pauljević(Vulićević),Petrović(Volkov(Bogosavac),Trajković,Ostojić, Brašanac,Marković(Drinčić),Pantić,Živković,Škuletić(Luka),Fofana(Šaponjić).

MALME:Olsen,Konča,Johanson,Helander,Rikardinjo,Rakip,Tern,Halsti,Molins,Erikson, Rozenberg.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Partizan.rs

Svoj prvi nastup na stadionu Partizana zabeležio je mladi Bogosavac.

Sa druge strane, prisutni na tribinama imali su i te kako u čemu da uživaju. Od prvog minuta obe ekipe krenule su agresivno, doduše gosti nešto bolje što je rezultiralo vođstvom već u 3. minutu. Tada je uspavanost odbrane iskoristio Rozenberg i snažnim šutem matirao Lukača.

Bez obzira na karakter susreta, posle jednog od oštrijih startova kapiten Malmea, Molins je  zbog povrede morao da napusti teren. U drugom delu susreta takođe zbog po vrede i Volkov je morao put svlačionice.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak pošto je već u 6. minutu kapiten Molins poslao loptu u mrežu i povećao prednost Malmea na 2:0. Brzo primljeni golovi nisu slomili crno-bele koji su odlučnije krenuli ka golu protivnika, ali solidno izdanje Partizana prekinuo je novi gol. Ovoga puta Lukača je savladao štoper crno-belih Ostojić koji je u želji da preseče pas glavom loptu poslao u mrežu. Da do poluvremena mreža Olsena ne ostane netaknuta potrudio se Pantić koji je iskoristio odlično dodavanje Živkovića i smanjio prednost gostiju na 3:1.

Danilo Pantic
Danilo Pantic / Izvor: MN Press

Početak drugog poluvremena obeležila je još angažovanija igra crno-belih, koji su već u 49. minutu stigli do drugog gola. Tada je posle gužve u šesnaestercu lopta došla do Vulićevića koji je snažno šutirao, ali je na putu do gola loptu skrenuo Rikardinjo i poslao je u mrežu. U nastavku susreta više uzbuđenja viđeno je pred golom Olsenaa crno-beli su stigli do izjednačenja tek u sudijskoj nadoknadi kada je mrežu gostiju sa bele tačke pogodio kapiten Ilić i postavio konačnih 3:3.