10.05.2014. 21:41
Partizan-Voždovac
Partizan-Voždovac / Izvor: Foto: MN Press
Igrači aktuelnog šampiona "petardom" su sačuvali korak u trci za titulu.

Šampionska trka nije gotova! Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Voždovac na svom terenu sa 5:0 uz odličnu partiju Petra Škuletića koji je postigao dva gola. Crno-beli su tako sačuvali šanse za odbranu naslova prvaka, uprkos pobedi Crvene zvezde nad Slobodom.

Početak prvog poluvremena počeo je jalovom dominacijom Partizana koja se konstantno završavala na obodu kaznenog prostora gostiju. "Zmajeve" je načeo levi bek crno-belih Volkov, posle kornera koji je izveo Živković, što je donelo vidno olakšanje ekipi Marka Nikolića. Na odmor se otišlo sa dva gola prednosti za Partizan, posle penala koji je iskoristio Škuletić.

U drugoj polovini meča pala su još tri gola. Danko Lazović je spretno doneo treći gol aktuelnom šampionu, potom je Škuletić povisio na 4:0, da bi konačan rezultat postavio Luka. Preostalih pola časa viđena je igra bez mnogo akcija, gde je Partizan rutinski priveo meč kraju.

Na dva kola do kraja, tim iz Humske ima tri boda zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom.

Stadion: FK Partizan

Sudija: Marko Popović

Gledaca: 3.500

Strelci: Volkov u 27, Škuletić u 39. (penal) i 64, Lazović u 56. i Luka u 69. minutu
Partizan: Lukač, Vulićević, Stanković, Trajković, Volkov, Drinčić, Brašanac (od 68. Pantić), Ninković, Živković (od 65. Kojić), Lazović (od 57. Luka) i Škuletić
Voždovac: Supić, Projić, Mihajlov, Dragović, Jašić, Nikolić (od 54. Tripković), Sekulić, Babović, Marušić (od 87. Jovanović), Milovanović i Pavićević (od 69. Obradović).

Dvoboj Partizana i Voždovca mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Srbijadanas.com.

Tok utakmice

89. minut - Udarac Babovića iz "slobodnjaka" sa oko 20 metara. Lopta odlazi preko gola.

82. minut - Tripković je šutirao sa preko 30 metara, ali je Lukač siguran.

74. minut - Luka je asistirao Škuletiću koji sa 18 metara puca preko prečke.

69. minut - GOOOL!!! Luka postiže gol, 5:0 za Partizan! Centaršut Pavićevića nije realizovao Kojić, ali jeste Luka.

68. minut - Novi ofsajd za igrače Voždovca. Pono je Pavićevi bio nedozvoljeno pozicioniran iza leđa odbrane crno-belih.

64. minut - GOOOL!!! Škuletić postiže drugi gol - 4:0 za Partizan! Vulićević je stigao do kaznenog prostora gostiju, njegov šut je izblokiran. Škuletić je prihvatio loptu i sa gotovo 15 metara tukao po zemlji, u dalji ugao Supića.

58. minut - Projić je oborio Luku na pet metara od gola Voždovca, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

56. minut - GOOOL!!! Lazović postiže treći gol za crno-bele. Na uglu šesnaesterca gostiju, Škuletić je grudima spustio za Živkovića. Desno krilo Partizana uputio je pas Lazoviću koji je loptu ugurao u mrežu Supića.

55. minut  - Živković izvodi korner za Partizan. Na odbijenu loptu naleteo je Drinčić. Reprezentativca Crne Gore je uputio udarac sa 16 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

50. minut  - Sada je Projić dobio javnu opomenu. Defanzivac Voždovca udarcem po licu zaustavio je Živkovića koji je imao priliku za brzu kontru. Prekršaj se odigrao na gotovo istom mestu kao i malopređašnji.

49. minut - Žuti karton za igrača Partizana Živkovića zbog obaranja Projića na polovini terena.

46. minut - Pomoćni sudija pokazao je nedozvoljenu poziciju Pavićevića, kojeg je uposlio Milovanović.

45. minut - solidna rola Živkovića. Posle dva driblinga, vezista Partizana je jako šutirao, ali je odbrana gostiju izblokirala udarac.

39. minut - GOOOL!!! Škuletić je iskoristio jedanaesterac za 2:0!

38. minut - Penal za Partizan! Dobro izveden iskoristio je Lazović, stigao do gol-aut linije gostiju, ali ga je Dragović oborio.

34. minut - Izblokiran je pokušaj krila Partizana, Živkovića

32. minut - Nedozvoljena pozicija igrača "zmajeva", Pavićevića, na početku polovine Partizana.

27. minut - GOOOL!!! Partizan je poveo preko Volkova! Živković je izveo korner sa desne strane, levi bek Partizana je bio u srcu peterca i glavom savladao Supića.

26. minut - Neuspešan šut Darka Brašanca sa ivice kaznenog prostora. Lopta je otišla prkeo gola.

19. minut - Partizan dominira, ali se premoć završava na 16 metara od gola gostiju.

13. minut - Živković se požalio na povredu posle duela sa Projićem, ali se ubrzo vratio na teren.

9. minut - Petar Škuletić je uputio udarac, ali je lopta otišla preko gola.

3. minut - Prvi pokušaj delo je Voždovca. Gosti su preko Projića koji je tukao iskosa, sa oboda kaznenog prostora. Lopta odlazie preko gola Lukača.