KUP SRBIJE: Partizan rutinski protiv Sloge

19.11.2014. 16:45 18:58
Saša Marković
Saša Marković / Izvor: Foto: partizan.rs
Crno-beli su opravdali ulogu favorita i sa 3:0 savladali goste iz Petrovca na Mlavi.

Fudbaleri Partizana opravdali su ulogu favorita i pred malobrojnom publikom na stadionu u Humskoj savladali ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi sa 3:0 i obezbedili plasman u narednu rundu.

Od prvog minuta i domaćini i gosti krenuli su hrabro u želji da što pre pronađu put do mreže. Vodila se velika borba, ali su kako je i bilo očekivano crno-beli kontrolisali i igru i imali više lopte u nogama. U prvom poluvremenu izabranici Marka Nikolića promašili su sijaset sjajnih šansi, a gosti su zapretili tek nekoliko puta ali je Kljajić bio na visini zadatka. Mrežu gostiju načeo je Saša Marković a do kraja susreta u strelce su se upisali još Ninković i Škuletić.

3:0 - ŠKULETIĆ - Ninković je umakao odmbrposlao loptu u srce šesnaesterca gde je na nju natrčao Škuletić i poslao je u mrežu.ani gostiju

2:0 - NINKOVIĆ - Luka je prebacio loptu na drugu stativu gde je bio Ninković koji je lepo primio, namestio se i poslao u mrežu.

1:0 - MARKOVIĆ - Grbić je sa boka ubacio loptu u srce šesnaesterca, Škuletić je propustio za Markovića koji je snažnim udarcem šalje iza Rankovićevih leđa.

Izvlačenje parova za 1/4 finala najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji, obaviće se u petak. Ranije danas Čukarički je u takođe zaostaloj utakmici savladao OFK Beograd sa 2:1.

Jedino što je ostalo nejasno je boje opreme u kojoj su igrali crno-beli. Umesto u svojoj prvoj crno-beloj garnituri igrači Partizana su protiv Sloge igrali u sivim dresovima.

FK Partizan - Sloga PM
FK Partizan - Sloga PM / Izvor: Foto: partizan.rs

Prenos meča uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

PARTIZAN: Kljajić, Petrović, Stanković, Stevanović (od 46. B. Ilić), Ninković, Ćirković, Grbić (od 58. Luka), Živković (od 76. Kojić), Drinčić, Marković, Škuletić.

SLOGA (PM): Ranković, Stević, Stojanović, Reljić (od 75. Rakić), Lepojević (od 70. Vejnović), Mišić, Apija (od 82. Đorđević), Veselinović, Planić, Antanasijević, Đoković.

Utakmica je govota ... Partizan je prema očekivanjima izborio plasman u 1/4 finala Kupa Srbije.

90. minut - Imao je Kojić šansu da u poslednjim trenutcima susreta poveća prednost svoje ekipe ali je Ranković odlično reagovao i sprečio novi pogodak.

74. minut - 3:0 - GOOLL - ŠKULETIĆ - Ninković je umakao odmbrposlao loptu u srce šesnaesterca gde je na nju natrčao Škuletić i poslao je u mrežu.ani gostiju

72. minut - Crno-beli su i treći put zatresli mtrežu gostiju iz Petrovca, ali je zbog ofsajda Ćirkovića pogodak poništen.

FK Partizan radost

69. minut - 2:0 - GOOLL - NINKOVIĆ - Luka je prebacio loptu na drugu stativu gde je bio Ninković koji je lepo primio, namestio se i poslao u mrežu.

68. minut - Partizan konstantno preti, ima kontrolu i posed lopte.

57. minut - Antanasijević je pokušao snažnim udarcem iz velike daljine ali Kljajić siguran.

Petar Škuletić
Petar Škuletić / Izvor: MN Press

53. minut - Od početka drugog dela susreta, nastavljeno je sa velikom borbom. Partizan želi što pre da postigne pogodak kojim bi prelomio utakmicu, dok sa druge strane Sloga je bacila sve karte i otvoreno krenula u napad.

Interesantno je napomenuti da su na klupi Partizana od početka meča Volkov, Ilić i Lazović koji su koliko do juče imali reprezentativnih obaveza.

44. minut - Još jedna stopostotna šansa za Škuletića. Napadač crno-belih dobio je loptu, izašao sam ispred Rankovića ali je golman Sloge odlično reagovao tako da je Škuletić propustio četvrtu sjajnu šansu.

40. minut - Ninković je poslao loptu do Škuletića, koji šutira pored gola.  Već u sledećem napadu Grbić prolazi po strani namešta se i šutira ali Ranković na visini zadatka.

33. minut - Postignuti pogodak dao je vetar u ljeđa crno-belima. U ovom periodu igre vodi se velika borba na sredini terena, ali domaća ekipa ima više lopte u nogama i očekivano kontroliše igru.

23. minut - 1:0 - GOOLL - MARKOVIĆ - Grbić je sa boka ubacio loptu u srce šesnaesterca, Škuletić je propustio za Markovića koji je snažnim udarcem šalje iza Rankovićevih leđa.

18. minut - Sjajna šansa za Partizan. Još jedna odlična prilika za Škuletića. Lopta je stigla do napadača crno-belih koji je zaobišao golmana ali je stativa bila saveznik Sloge.

12. minut - Lepojević je probao sa ivice šesnaesterca, ali je posle snažnog udarca lopta završila u rukama Kljajića.

9. minut - Stevanović idealno šalje loptu u peterac, Škuletić pokušava iz prve ali pravo u Rankovića.

3. minut - Sloga je krenula odlučno od prvog minuta. Gosti su imali solidnu šansu kada je šutirao iskosa Mišić ali je Kljajić bio siguran.