Partizan u penal-trileru ponovo bolji od Radničkog, crno-beli nadomak titule!

13.05.2015. 19:58
Dušan Mandić u finalnoj seriji plej-ofa PS protiv Radničkog
Dušan Mandić u finalnoj seriji plej-ofa PS protiv Radničkog / Izvor: MN Press
Klubu iz Humske samo jedan trijumf nedostaje da posle dve godine vrati titulu u svoje vitrine.

Vaterpolisti Partizana poveli su rezultatom 2-0 u finalnoj seriji šampionata Srbije, pošto su i u drugom meču savladali Radnički iz Kragujevca posle boljeg izvođenja peteraca rezultatom 13:12 (2:1, 3:3, 0:2, 2:1 - 6:5).

Ako su pre prvog susreta u kragujevačkom "Parku" crno-beli važili za autsajdera u finalnoj seriji, posle drugog meča finala to više svakako nije slučaj. Partizan je i drugi put u pet dana savladali još uvek aktuelnog vicešampiona Evrope, pa su sada samo jedan meč daleko od povratka titule na Banjicu posle dve godine u kojima je prvak bio "večiti rival" Crvena zvezda.

U pobedi crno-belih Dušan Mandić je postigao tri gola, Nikola Jakšić i Gavril Subotić po dva, dok su strelci u regularnom delu za Radnički bili Srđan Vuksanović, Marko Petković i Miloš Miličić sa po dva gola, dok je Ivan Basara postigao jedan.

Crno-beli su odlično počeli meč i golovima Dušana Mandića stigli do 2:0, dok su dobrom odbranom čuvali rezultat do završnice prvog perioda, kada je Srđan Vuksanović smanjio rezultat. Gosti iz Kragujevca su na startu nastavka stigli do izjednačenja novim golom Vuksanovića, da bi potom Mandić još jednom bio sjajan, a nakon gola Jakšića crno-beli ponovo stižu do dva gola "viška" (4:2), da bi u završnici prvog poluvremena Radnički ipak izborio minimalni zaostatak golom Miličića - 5:4.

Trener Radničkog Uroš Stevanović savetuje svoje igrače u meču protiv Partizana
Trener Radničkog Uroš Stevanović savetuje svoje igrače u meču protiv Partizana / Izvor: MN Press

Treći period protekao je u mnogo boljoj igri gostiju iz Kragujevca koji uspevaju da u potpunosti preokrenu rezultat i prvi put povedu, novim pogotkom Miličića, u situaciji sa igračem više u završnici treće četvrtine. Poslednjih osam minuta počćinju neobičnom situacijom u kojoj je viđen po jedan peterac na obe strane. Prvo je Petković pogodio za goste i najavio pobedu Kragujevčana, da bi vrlo brzo uzvratio sjajni Jakšić, da bi Gavril Subotić doneo Partizanu izjednačenje, što je bio i konačan rezultat regularnog dela igre - 7:7.

Kako je počeo poslednji period, tako je i završen meč - petercima. A u njemu ključan čovek bio je naš proslavljeni reprezentativac Slobodan Soro, koji je sredinom penal serije stao između stativa, zamenivši Rističevića. Ispostavilo se da je to bio sjajan potez Vladimira Vujasinovića, jer je Soro uspeo da zaustavi udarce Aleksandra Ćirića i odličnog Vuksanovića i donese drugi trijumf u seriji crno-belima - 13:12.