Škuletić odveo Partizan u Ligu Evrope

28.08.2014. 17:41 20:02
Petar Škuletić
Petar Škuletić / Izvor: MN Press
Sjajni napadač sa dva pogotka predvodio crno-bele do nove pobede i plasmana u evropsko takmičenje.

Ono što su priželjkivali to im se i ostvarilo. Pred put u Bakuu trener Partizana, Marko Nikolić priželjkivao je pobedu u revanš meču, kako bi crno-beli sa dva trijumfa zaokružili kvalifikacije i izborili plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Želja mu se ostvarila. Posle beogradskih 3:2, crno-beli su savladali Nefči i na domaćem terenu (2:1). Oba pogotka za beogradsku ekipu, postigao je Petar Škuletić. Malu nervozu i neizvesnost u utakmicu vratio je Vobaj izjednačujućim pogotkom, ali su u samom finišu susreta crno-beli stigli do nove prednost i na kraju, pobede.

Ovom pobedom i plasmanom izabranici Marka Nikolića ispunili su jedan od ovosezonskih ciljeva, obezbedili još šest evropskih utakmica i doneli klubu finansijsku mirnoću barem za nekoliko narednih meseci. Sada se samo postavlja pitanje, hoće li crno-beli sa istim sastavom nastupiti u grupnoj fazi ili su i pored plasmana odlasci neminovni.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratiti na sajtu Srbija Danas.

NEFČI: Stamenković, Kardoso, Denis Silva, Junušade, Abdulajev, Flavinjo,10 Vobaj, Ramos, Kaue, Seidov, Nfor.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Petrović, Stanković, B. Ilić, Brašanac, Drinčić, Grbić (S. Ilić), A. Živković (Ostojić), Lazović (Pantić), Škuletić.

Kraj utakmice ... Partizan je u Ligi Evrope.

Posle vodećeg gola Partizana došlo je do koškanja na terenu, a deblji kraj u svemu izvukli su Ramos, Škuletić, Kaue koji su teren napustili zbog direktnih crvenih kartona.

1:2 GOOLL - 91. minut - Škuletić - posle gužve u šesnestercu domaćina,  napadač crno-belih šalje loptu u mrežu za pobedu i plasman Partizana u Ligu Evrope.

Utakmica je produžena za četiri minuta.

85. minut - Nefči ostaje sa igračem manje na terenu s obzirom na to da zbog drugog žutog kartona pre svojih saigrača put svlačionice mora Nfor.

U ovim momentima Partizan ima više lopte u nogama ali bez pravih šansi pred golom Stamenkovića.

74. minut - Živković je sjajno ostavio loptu za Škuletića koji je snažno šutirao sa ivice šenaesterca ali Stemanković sjajnom intervencijom čuva svoj gol.

Postignuti pogodak osokolio je domaćina koji je još odlučnije krenuo napred. Ofanziva Nefčija, defanziva Partizana.

1:1 GOOLL - 59. minut - Vobaj - Kruz je uspeo da pronađe usamljenog Vobaja, koji je uspeo da se okrene, namesti i savlada Lukača.

Početak drugu dela meča, obeležila je velika borba na terenu, nekoliko solidnih šansi i poništen pogodak domaćina.

S obzirom na aktuelni rezultat i poraz u prvom meču razumljivo je što igrači Nefčija na sve načina pokušavaju da dođu do gola Partizana. Loš teren onemogućava da se razvije igra, tako da domaćini uglavnom pokušavaju dugim loptama, ali crno-beli uspešno odolevaju.

34. minut - U ovim trenucima meča, domaćini nešto opasniji ali Lukač siguran.

0:1 GOOLLL - 24. minut - Škuletić - Prelepa asistencija mladog Živkovića koji je izbacio Škuletića, a ovaj je znalački bocnuo istrčalog Stamenkovića.

18. minut - U ovim momentima velika borba vodi se na sredini terena.

13. minut - Pokušao je Drinčić iz slobodnjaka sa 25 metara, ali je lopta završila Stamenkovićevog pored gola. Odmah na drugoj strani atraktivnim potezom pokušava Vobaj ali Lukač siguran.

Brzi bočni igrači domaćina, prete crno-belima ali za sada je golman Lukač na visini zadatka.

5. minut - Kao što je i bilo očekivano crno-beli su krenuli ofanzivno od prvog minuta sa velikom željom da što pre stignu do pogotka. Lazović je odlično izbacio Škuletića koji u srcu šesnaesterca sklanja loptu ispred Stamenkovića koji ga ruši, ali sudija pokazuje dase igra nastavi.