25.04.2024.
117.1627
109.3752

PREMIJER LIGA: Kakva utakmica, gol Mitrovića, bombe Runija i Dameta, a na kraju...

12.01.2016. 22:45
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters
Odigrane uvodne utakmice 21. kola Premijer lige.

Bez pobednika završena je utakmica Premijer lige između Njukasla i Mančester junajteda, ali je golova bilo na pretek. Rezultat je bio 3:3, a "svrake" su bile te koje su izjednačavale. Posebno zapažen je bio i Aleksandar Mitrović sa golom i dodavanjem (asistenciju pogledajte OVDE). Srpski napadač mrežu "đavola" je pogodio sa bele tačke, s tim da je i izborio najstrožu kaznu.

Poveli su "crveni đavoli" golom Vejna Runija sa bele tačke, da bi u 38. minutu na 2:0 povećao Džes Lingard. Onda je Mitrović glavom spustio loptu Georginu Vajnaldumu, za 2:1. Srbin se u 67. minutu izborio za penal, a Kris Smoling je dobio žuti karton zbog prekršaja. Mitrović nije ispoštovao pravilo da igrač koji se izborio za penal ne treba da šutira. Hladnokrvno je izveo najstrožu kaznu. Lopta je otišla u jednu stranu, a David de Hea se bacio u drugu.

I kada se činilo da će ostalo 2:2, Runi je "bombom" doneo prednost gostima. Ipak, sve je "poništio" Pol Damet, takođe lepim golom.

Osim Mančestera, tri gola u gostima dao je i Vest Hem. "Čekićari" su sa 3:1 pobedili Bornmut.

OVDE pročitajte više o novom igraču Liverpula, a OVDE koji je još srpski napadač pogodio mrežu protivnika