ŠIROM EVROPE: Inter dobio derbi i preuzeo čelo, Barsa sigurna protiv Šćepovićevog Hetafea! (VIDEO)

31.10.2015. 15:49 14:38
Gari Medel slavi gol u meču Inter- Roma
Gari Medel slavi gol u meču Inter- Roma / Izvor: Beta/AP
Juventus u nadoknadi stigao do pobede u gradskom derbiju. Dortmund slavio na gostovanju Verderu i počeo da hvata priključak sa Bajernom. Kutinjo srušio "Stamford bridž". Mančester Siti "sa kreča" do pobede.

Fudbaleri Liverpula savladali su Čelsi rezultatom 2:1 (1:1) u prvom meču 11. kola Premijer lige. U duelu ekipa sa veoma ekscentričnim trenerima, više uspeha imao je onaj sa "Gopodinom Normalnim" na klupi. Posle prvenca u Liga kupu (više o tome pogledajte OVDE)Jirgen Klop je upisao prvi trijumf i u Premijeršipu, iako je tim Žozea Murinja imao prednost već od 4. minuta golom Ramiresa. Prilično nesadržajno prvo poluvreme završeno je uzbudljivo, jer je Filip Kutinjo u trećem minutu nadoknade doneo izjednačenje "crvenima".

U nastavku je bilo dosta zanimljivije, da bi u 74. minutu Kutinjo postao potpuni heroj ekipe sa Mersisajda, pošto je još jednom zatresao mrežu "plavaca".

Potpuni delirijum među gostima nastao je devet minuta kasnije kada je Kristijan Benteke pogodio i potvrdio trijumf gostiju. Ipak, sve je moglo biti drugačije da je u 68. minutu sudija Majk Klatenburg pokazao drugi žuti karton Lukašu Leivi zbog jednog prekrašaja, odnosno, da je dva minuta pre vođstva Liverpula, Oskar posle oduzete lopte Brazilcu na sredini terena pogodio sa gotovo centra igrališta.

Mančester siti se dugo mučio sa Noričom, ali je u završnici uspeo da slomi "kanarince" golom, Jaje Turea sa bele tačke u 89. minutu. Prethodno je Žeroum poravnao rezultat posle vođstva domaćih golom Otamendija u 67. minutu. Tako su "građani" izbegli drugi vezani remi u šampionatu.

Manje uspeha je imao njihov gradski rival Junajted koji je remizirao bez golova protiv Kristal palasa na "Selhrst parku", pa su "đavoli" upisali drugi uzastopni remi i sada na tabeli zaostaju četiri boda za Sitijem. Arsenal je u drugom poluvremenu slomio otpor Svonsija (0:3), golovima Žirua, Košćelnog i Kembela.

Fudbaleri Dortmunda slave gol Marka Rojsa
Fudbaleri Dortmunda slave gol Marka Rojsa / Izvor: Beta/AP

Borusija Dortmund zabeležila je treću vezanu pobedu, trijumfom u derbiju nad Verderom u Bremenu (3:1). Junak "milionera" bio je Marko Rojs koji je postigao nova dva gola, dok je jedan delo Mkitarjana. Dortmund je tako iskoristio kiks Bajerna u petak i stigao na pet bodova zaostatka za Bavarcima na tabeli.

Jedan pd protivnika Partizana u Ligi Evrope, nemački Augzburg nastavlja sa posrtanjem. Bavarci su protiv Majnca bili na pragu prve pobede u Bundesligi posle pet mečeva bez trijumfa, ali je sjajni Japanac Jošinori Muto het-trikom sprečio slavlje domaćeg tima. zanimljivo je da je svoj treći gol psotigao u trećem minutu nadoknade i tako ostavi Augzburg zakovan za dno tabele.

Real Madrid je upisao novu pobedu u Primeri u meču protiv Las Palmasa (3:1), a sve je bilo završeno već u prvom delu igre. Ponovo je strelac bio Kristijano Ronaldo (više o tome pogledajte OVDE), a golove su postigli Isko i Hese, dok je za goste jedini strelac bio Ernan.

Kristijano Ronaldo postiže gol u meču sa Las Palmasom
Kristijano Ronaldo postiže gol u meču sa Las Palmasom / Izvor: Beta/AP

Barselona je na gostovanju Hetafeu zabeležila siguran trijumf od 2:0, u meču koji je obeležio Serhi Roberto (više o tome možete videti OVDE). Barsa je upisala treći vezani trijumf i izjednačila se na čelu tabele sa Realom. Svih 90 minuta za domaćina odigrao je Stefan Šćepović.

Fudbaleri Juventusa zabeležili su tek četvrtu pobedu u šampionatu, pošto su u veoma neizvesnom gradskom derbiju bili bolji od Torina rezultatom 2:1. Šampion Italije je do prednosti izvanrednim golom Pola Pogbe (možete ga videti OVDE), ali je početkom nastavka Ćezare Bovo poravnao rezultat. Kada je delovalo da će "Stara dama" ponovo kiksirati, Huan Kvadrado je u trećem minutu nadoknade doneo pobedu prvaku i poravnanje sa gradskim rivalom po broju osvojenih bodova (15) i deobu 10. mesta. Zanimljivo je da je i u toj akciji izvanredan potez odigrao Pogba, kada je petom nastavio akciju iz koje je Aleks Sandro asistirao Kvadradu.

Inter je još jednom pokazao "ružan" fudbal, ali je slavio pobedu u derbi meču 11. kola protiv Rome (1:0). "Neroazuri" su uputili samo dva šuta u okvir gola Vojčeha Ščešnog, ali je i to bilo dovoljno za trijumf i čelo tabele, na kojem su smenili upravo rimsku "vučicu". Jedini gol na meču delo je Garija Medela koji je u 31. minutu sjajno pogodio sa 25 metara za, kako se ispostavilo, konačan rezultat.