11°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ŠIROM EVROPE: LESTER sve bliži tituli, Gol Kostića, POKER Kristijana Ronalda u SEDMICI Reala,

05.03.2016. 15:40 22:51
FK Totenhem
FK Totenhem / Izvor: Profimedia
Lisice bolje od Votforda, Bajern i Dortmund razočarali u derbiju Bundeslige

U velikom derbiju Bundeslige, duelu lidera Bajerna i prvog pratioca Borusije, nije bilo očekivanih uzbuđenja, a pre svega pregršt golova u mrežama.  Pred više od 80.000 gledalaca u Dortmundu utakmica je završena sa razočaravajućih 0:0. Remijem mnogo više mogu da budu zadovljni Bavarci koji su sačuvali pet poena prednosti u odnosu na "Milionere".

Reprezentativac Srbije Filip Kostić je postigao gol za Štutgart u deklasiranju Ingolštata, Kristijano Ronaldo je četiri puta matirao golmana Selte, a Totenhem i Arsenal su oidgrali 2:2 i derbiju Premijer lige čime su značajno primakli Lester osvajanju titule.

Kostić je odličnu formu u ovoj sezoni potvrdio novim golom. Srbin je bio strelac četvrtog gola za Štutgart u gaženju Ingolštata kojim su "švabe" praktično već sad obezbedile opstanak. Kostiću je to bio četvrti gol u Bundesligi ove sezone. Sead Kolašinac je odigrao poslednjih petnaestak minuta za Šalke u pobedi Šalkea na gostovanju protiv Kelna. Za "jarčeve" je do 71. minuta igrao Filip Mladenović, dok je Miloš Jojić ostao na klupi.

Londonski rivali Totenhem i Arsenal odigrali su nerešeno 2:2 u derbiju 29. kola Premijer lige, a iz toga je najviše profitirao lider šampionata Lester koji je slavio na gostovanju kod Votforda sa 1:0 i i napravio veliki korak prema senzacionalnom osvajanju titule  Lisice. su do minimalnog trijumfa došle golom fenomenalnog Alžirca Rijada Marheza u 56. minutu.  Četea trenera Ranijerija sada ima pet bodova više od Totenhema, osam od Arsenala, a čak deset od Mančester Sitija.

Arsenal je poveo posle odličnog kontranapada koji je udarcem petom krunisao Aron Remzi. Preokret domaćina usledio je posle isključenja veziste Fransisa Kokelana u 55. minutu. Prvo je defanzivac Tobi Aldervejreld izjednačio, da bi zatim najbolji strelac Totenhem Hari Kejn postigao fenomenalan gol iskosa sa ivice šesnaesterca. Izjednačenje Arsenalu na radost navijača Lestera doneo je Aleksis Sančez u 76. minutu koji je na taj način prekinuo višemesečni golgeterski post.

Čelsi je bio na korak od pobede protiv Stouka, ali je na kraju osvojio samo bod. Branislav Ivanović je sa kapitenskom trakom na ruci odigrao ceo meč za Čelsi, dok je Nemanja Matić, asistent za vodeći gol Čelsija, zamenjen u 82. minutu. Dušan Tadić je odigrao ceo meč za Sautempton i doprineo asistencijom Van Dajku u trećem minutu nadoknade za izjednačenje. Aleksandar Mitrović je odigrao drugo poluvreme za Njukasl u porazu kod kuće od Bornmuta kojim su "svrake" napravile džinovski korak ka ispadanju iz elite. Mančester siti je iskalio bes posle blamaže od Liverpula na budućem drugoligašu Aston Vili. Dva gola za "građane" postigao je najbolji strelac ekipe Serhio Aguero, uz to nije iskoristio penal, dok je Aleksandar Kolarov ostao na klupi.

PREMIJER LIGA, 29. kolo:

Subota:

Totenhem - Arsenal 2:2

(Aldervejreld 60, Kejn 62 - Remzi 39, Aleksis Sančez 76)

Mančester siti - Aston Vila 4:0

(Jaja Ture 48, Aguero 50, 60, Sterling 66)

Njukasl - Bornmut 1:3

(Perez 81 - Tejlor 28. autogol, King 70, Denijels 90+2)

Everton - Vest Hem 2:3

(Lukaku 13, Lenon 56 - Antonio 78, Diafra Sako 81, Paje 90+1)

VBA - Mančester junajted (17)

TABELA: Lester 60, Totenhem 55, Arsenal 52, Mančester siti 47, Mančester junajted 47, Vest Hem 46, Stouk 42, Liverpul 41, Sautempton 40, Čelsi 39, Everton 38, Votford 37, VBA 36, Kristal palas 33, Bornmut 32, Svonsi 30, Sanderlend 24, Norič 24, Njukasl 24, Aston Vila 16.

BUNDESLIGA, 24. kolo:

Subota:

Štutgart - Hofehajm 5:1

(Nidermajer 5, 51, Rup 47, Kostić 78, Verner 83 - Kramarić 73)

Verder - Hanover 4:1

(Bartels 18, Pizaro 26, Gebreselesije 56, Junuzović 67 - Karaman 45)

Augzburg - Bajer Leverkuzen 3:3

(Ku Jo Čeol 5, 44, 57 - Belarabi 60, Verheg 80. autogol, Ćalhanoglu 90+3. penal)

Keln - Šalke 1:3

(Bitenkur 33 - Huntelar 2. penal, Majer 23, Di Santo 76)

Ajntraht - Ingolštat 1:1