PREMIJER LIGA: Čelsi pobegao na +7, Erera i Runi za rutinsku pobedu "đavola" (VIDEO)

04.04.2015. 15:41
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters
KPR ubedljiv u Vest Bromu.

Ekipa Čelsija je u poslednjem susretu subotnjeg matinea ostvarila tesnu, ali veoma bitnu pobedu protiv Stouka 2:1 (1:1). Susret je definitivno obeležio gol Čarlija Adama sa više od 60 metara, a tri boda timu Žozea Murinja doneo je francuski reprezentativac Loik Remi u 62. minutu, posle sjajne asistencije Edena Azara. "Plavci" su ovom pobedom pobeli na sedam bodova u odnosu na Arsenal, dok se Stouk i dalje zadržao na sredini tabele sa 42 osvojena boda. Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su čitav susret za Londonce.

Fudbaleri Mančester junajteda zabeležili su petu uzastopnu pobedu u Premijer ligi, pošto su

na „Old trafordu“ sa 3:1 savladali Aston Vilu. Dvostruki strelac za Junajted u 31. kolu engleskog prvenstva bio je Španac Ander Erera, dok je jedan pogodak postigao Vejn Runi. Gol za goste dao

je Kristijan Benteke. Junajted je ovim trijumfom izbio na treće mesto sa 62 boda, jednim više od gradskog rivala Mančester sitija, koji ima utakmicu manje.

Ekipa Sautemptona umanjila je šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, s obzirom na to da je kao gost pogotkom Fila Džagelke izgubila od Evertona. Dušan Tadić je ušao u 61. minutu umesto Elije, dok je Filip Đuričić u 82. minutu zamenio Aldervilerda. KPR je bio ubeljiv na gostovanju savladavši Vest Bromvič sa 4:1, dok je Lester na svom stadionu sa 2:1 pobedio Vest Hem. Lester je i dalje poslednji sa 22 boda, dok je KPR 18. sa tri više.

FK Sautempton
FK Sautempton / Izvor: Profimedia

Posle poraza od Mančester junajteda, fudbaleri Liverpula su izgubili u još jednom derbi. U prvom meču 31. kola Premijer lige Arsenal je na svom stadion pobedio 4:1 (3:0). "Tobdžijama" je bilo dovoljno samo sedam minuta u prvom poluvremenu da postignu tri gola i praktično reše pitanje pobednika. Posebno su lepi golovi Ektora Belerina i Mesuta Ozila.

U 84. minutu je Emre Čan dobio drugi žuti karton, pa je Liverpul do kraja igrao sa desetoricom. Konačan rezultat je postigao Olivije Žiru u sudijskoj nadoknadi. Do 46. minuta za goste je igrao Lazar Marković, a onda ga je zamenio Danijel Staridž.