8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

PREOKRET NA VRAČARU: Zvezda ustala iz nokdauna i za 3 minuta slomila Voždovac (FOTO)

09.08.2015. 18:58
Proslava fudbalera Crvene zvezde na Vračaru
Proslava fudbalera Crvene zvezde na Vračaru / Izvor: MN Press
Crveno-beli slavili sa 3:2, iako su na poluvremnu gubili sa 2:1.

Vračar je nekada bio uklet za fudbalere Crvene zvezde, a u novom šampionatu crveno-beli su osvojili šest bodova na dve utakmcice na nekadašnjem terenu Obilića. Tim Miodraga Božovića stigao je do tri boda novim preokretom. U uvodnoj utakmici sezone poražen je OFK Beograd (6:2), dok je u četvrtoj rundi Zvezda slavila protiv Voždovca rezultatom 3:2 (1:2).

Tim bivšeg igrača Crvene zvezde Bratislava Živkovića namučio je propisno crveno-bele. Vodili su "zmajevi" sa 2:1 na poluvremenu, Predrag Sikimić je pored gola pogodio i stativu, ali su gosti uspeli da se podignu iz nokdauna.
Konačno su crveno-beli u drugom delu igre zaigrali kvalitetnije nego u dosadašnjem delu sezone i uspeli da izmame osmeh na lica svojih navijača. A, počelo je baš loše po crveno-bele...

Fudbaleri Voždovca proslavljaju gol na Vraćaru protiv Crvene zvezde
Fudbaleri Voždovca proslavljaju gol na Vraćaru protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Veliki kiksevi Marka Petkovića I Mamadu Mbođa doprineli su da Voždovac ima prednost na poluvremenu, a gol Aleksandra Kataija ostavio je nadu gostima. Kada se činilo da će crveno-beli doživeti i treći kiks u četiri runde, gosti su se probudili i za samo 180 sekundi, u periodu od 61. do 64. minuta, preokrenuli rezultat.

Režiseri drame bili su Ugo Vijeira i Luka Jović. Portugalski napadač postigao je prvenac u crveno-belom posle centaršuta Luisa Ibanjeza, a zatim je Luka Jović izbegao ofsajd zamku posle asistencije Petkovića, zaobišao golmana Zorana Popovića i potrčao u zagrljaj saigrača.

Zvezdu već u sredu očekuje novi težak ispit, pošto na stadion "Rajko Miitć" dolazi osvajač Kupa Srbije Čukarički.

Radost fudbalera Zvezde posle gola Luke Jovića
Radost fudbalera Zvezde posle gola Luke Jovića / Izvor: MN Press

Kako je Zvezda preokrenula rezultat pogledajte OVDE.

Pogotke Voždovca posle velikih kikseva Petkovića i Mbođa pogledajte OVDE i OVDE.