110.2702

PRIMERA: Šampion stigao do prve pobede u šampionatu, Sevilja slavila u derbiju na "Monžuiku"

30.08.2014. 21:27
Fudbaleri Atletika slave gol u meču protiv Eibara u drugom kolu Primere
Fudbaleri Atletika slave gol u meču protiv Eibara u drugom kolu Primere / Izvor: Tanjug
Atletiko Madrid savladao je Eibar pred svojim navijačima, dok je Sevilja slavila na gostovanju u Barseloni. Atletik Bilbao bio je bolji od Levantea, dok je novajlija u ligi Kordoba stigla do remija protiv Selte.

U poslednjem meču subotnjeg programa španske Primere, ekipa Sevilje slavila je na gostovanju Espanjolu rezultatom 1:2 (0:1).

Osvajač Lige Evrope do prednosti na stadionu "Monžuik" stigao je pogotkom Bake u 34. minutu. Ibora je u 57. minutu duplirao prednost gostiju, ali je Stuani udarcem glavom vratio nadu timu iz Barselone da može stići do boda, što se do kraja ipak nije dogodilo.

Šampion Španije, ekipa Atletiko Madrida, stigla je do prvog trijumfa u novoj sezoni nadigravši na svom terenu Eibar istim rezultatom.

Konačan rezultat postavljen je već u prvom poluvremenu u kojem su "jorgandžije" već posle manje od pola sata vodili golovima Mirande u 12. i Mandžukića u 25. minutu, ali je nadu novajlijama u 32. minutu vratio Minero. U nastavku ipak nije bilo pogodaka, pa su Madriđani posle prošlonedeljnog remija sa Rajo Valjekanom stigli do četvrtog boda u novoj Primeri.

Mario Mandžukić postiže gol u meču protiv Eibara u drugom kolu Primere
Mario Mandžukić postiže gol u meču protiv Eibara u drugom kolu Primere / Izvor: Tanjug

Atletik Bilbao je u prvom meču dana ostvario pobedu protiv Levantea. Atletik je iskoristio prednost domaćeg terena i sa 3:0 savladao protiv gostiju iz Valensije. Sredinom prvog dela mrežu gostiju načeo je Adruiz, a do kraja susreta u listu strelaca upisali su se Ituraspe i Muniain.

Za razliku od Atletika, Kordoba nije uspela da iskoristi prednost domaćeg terena već je pred svojim navijačima došla "samo" do remija protiv Selte 1:1. Gosti su poveli golom Orelana, ali je svega nekoliko minuta posle vodećeg gola, Korboda preko Kartabia uspela da izjednači i ostane neporažena na domaćem terenu.