110.1009

PRIMERA: Espanjol siguran protiv Hetafea, Valensija lako protiv Kordobe

25.09.2014. 22:08
Fudbaleri Espanjola slave gol na meču protiv Malage u četvrtom kolu Primere
Fudbaleri Espanjola slave gol na meču protiv Malage u četvrtom kolu Primere / Izvor: Profimedia
Fudbaleri iz Barselone stigli su do prve pobede u šampionatu golvima kapitena Serhija Garsije i Kristijana Stuanija.

Fudbaleri Espanjola zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnje Primere, pošto su na svom stadionu "Monžuik" u Barseloni savladali Hetafe rezultatom 2:0 (0:0).

U derbiju začelja Espanjol je slavio trijumf kojim je ostavio Kordobu na poslednjem mestu na tabeli, kao jedinu ekipu bez trijumfa u pet kolo španske prve lige. Domaćin je poveo u 65. minutu posle divne asistencije Salve Sevilje i spretne reakcije kapitena plavo-belih Serhija Garsije.

Trijumf domaćina potvrdio je Kristijan Stuani sedam minuta pre kraja susreta, posle gužve u kaznenom prostoru gostiju iz predgrađa Madrida, postigavši gol na drugoj uzastopnoj utakmici, pošto je bio strelac i pet dana ranije protiv Malage (2:2).

U poslednjem meču kola Valensija je na domaćem terenu lako izašla na kraj sa ekipom Kordobe 3:0. Od prvog minuta domaćini su zagospodarili terenom i do kraja meča samo je bilo pitanje sa koliko golova u mreži će biti ispraćena Kordoba. Prvo je mrežu gostiju zatresao Pako u 22. minutu da bi prednost svoje ekipe svega četiri minuta kasnije duplirao Gaja. Tačnu na rezultat, pobedu i nova tri boda stavioje Fenjoli u 73. minutu.