PRIMERA: Nova Barsa već melje – Mesi i El Hadadi srušili Elče

24.08.2014. 23:03 00:56
Napadač Barselone Munir-El-Hadadi
Napadač Barselone Munir-El-Hadadi / Izvor: Beta/AP
Katalonci ubedljivi na startu prvenstva, 3:0. Slavili i Eibar i Selta.

Temeljno rekonstruisani tim Barselone pokazao je na startu Primere da će ponovo biti ozbiljna mašina. Katalonci su lako savladali Elče rezultatom 3:0 (1:0), iako su u finišu prvog poluvremena ostali bez isključenog Havijera Maskerana.

Više od 68.000 navijača pozdravilo je umivenu ekipu Barse. Publika je dočekala ovacijama trenera Luisa Enrikea, igračku legendu „blau-grane“, kao i pojačanja Klaudija Brava, Žeremija Matjea, Ivana Rakitića i Rafinju Ćavi Ernandez ostao je na klupi za rezerve, dok je od prvog minuta šansu dobio supertalentovani napadač Munir El Hadadi, koji se prošle sezone kalio u Barseloni B.

I pored novih imena u timu, stari sjaj očuvao je Lionel Mesi. Najbolji fudbaler domaćina otključao je bravu Elčea u 42. minutu, ali je samo dva minuta kasnije neoprezni Havijer Maskerano ostavio saigrače na cedilu. Argentinac je dobio direktan crveni karton jer je kao poslednji igrač odbrane faulirao protivničkog napadača i morao je pre vremena u svlačionicu.

I pored igrača manje u polju, Barselona je uspela da poveća prednost. Led u prvom timu Katalonaca probio  je 18-godišnji El Hadadi na asistenciju Rakitića, da bi Mesi u svom stilu  već u uvodnoj rundi šampionata upisao drugu recku u listi strelaca.

Fudbaleri Barselone proslavljaju gol Lionela Mesija protiv Elčea
Fudbaleri Barselone proslavljaju gol Lionela Mesija protiv Elčea / Izvor: Beta/AP