10°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

PRIMERA: Barsa ispustila dva gola i dva boda, Real ponovo u šampionskoj trci (VIDEO)

11.04.2015. 19:08 14:38
Detalj iz meča Sevilja - Barselona
Detalj iz meča Sevilja - Barselona / Izvor: Tanjug
"Kraljevski klub" bez većih problema nadigrao Eibar. Šampion Španije vodio, pa uz pomoć delilaca "pravde" jedva stigao do remija.

Šampionska trka u Primeri postaje zanimljiva skoro jednako kao prethodna. Barselona je na "Ramon Sančez Pishuanu" imala sigurnih 2:0 protiv Sevilje posle pola časa igre golovima Lionela Mesija u 14. i Nejmara u 31. minutu. Činilo se tada da je sve rešeno u Andaluiziji i da će domaći sastav doživeti možda i ubedljiviji poraz nego jesenas kada je Barsa slavila sa 5:1 u Kataloniji.

Ipak, već u 38. minutu Banega je smanjio rezultat, da bi potpuni šok za katalonski tim stigao u samoj završnici. Šest minuta pre kraja Đerar Pike je pogrešio na sredini terena, a posle kontre domaćih Gameiro je doneo izjednačenje, bod domaćinu i veliku radost na tribinama.

Sevilla 2 - 2 Barcelona All Goals and... by goals5

Real Madrid zabeležio je treći uzastopni trijumf u Primeri i pobedom od 3:0 nad Eibarom sada zastaje samo dva boda za najvećim rivalom. "Kraljevski klub" bez ikakvih problema savladao je baskijski klub koji je novim pogotkom, 38. u ligi načeo Kristijano Ronaldo u 21. minutu. Prvi gol iz slobodnog udarca najboljeg fudbalera sveta posle gotovo godinu dana pauze možete pogledati OVDE.

Fudbaleri Reala slave gol Hesea Rodrigeza
Fudbaleri Reala slave gol Hesea Rodrigeza / Izvor: Tanjug

Pitanje pobednika rešeno je samo deset minuta kasnije kada je Čičarito udvostručio prednost domaćina, posle lepe reakcije glavom u šesnaestercu gostujućeg sastava. Pobedu je potvrdio mladi Hese Rodrigez u 83. minutu, posle dobre solo akcije.

Jesè Rodriguez 3-0 fantastic goal - Real Madrid... by themostscorers

Atletiko Madrid je protiv Malage stigao do prednosti u 25. minutu posle ogromne greške golmana Karlosa Kamenog i lagane egzekucije Antoana Grizmana. Ipak, na drugoj strani, Kamenom se revanširao Fernando Tores koji je dvanaest minuta kasnije poravnao rezultat, savladavši svog golmana Oblaka. Ove dve velike greške posle kojima se na odmor otišlo rezultatom 1:1 možete pogledati OVDE.

Atletiko - Malaga
Atletiko - Malaga / Izvor: Profimedia

Malaga je stigla do potpunog preokreta golom Samuela dvadeset minuta pre kraja, ali je još jednom Grizman spasio šampiona Španije poraza u Andaluziji, golom u 78. minutu, istina posle ogromne pomoći sudijske trojke koja nije dosudila očigledan ofsajd.

Antonie Griezman Goal Malaga 2-2 Atletico... by EarthSavi