PRIMERA: Real razmontirao Sosijedad, Atletiko slavio u baskijskom blatu! (VIDEO)

31.01.2015. 18:11
Fudbaleri Reala slave gol Karima Benzeme u meču sa Sosijedadom
Fudbaleri Reala slave gol Karima Benzeme u meču sa Sosijedadom / Izvor: Tanjug
"Kraljevski klub" je treći put u dve nedelje primio gol u uvodnim minutima meča, ali je u nastavku stigao do laganog trijumfa nad imenjakom iz Baskije. "Jorgandžije" na teškom terenu u Eibaru završile posao za pola časa igre.

Real Madrid je u uvodnom susretu subotnjeg matinea posle preokreta slavio na "Santjago Bernabeu" protiv imenjaka iz Sosijedada sa 3:1 (2:1). Madriđane je poput Kordobe pre nekoliko dana, te gradskog rivala Atletika pre dve nedelje, iznenadio Gorka Elustondo koji je matirao Ikera Kasiljasa posle samo 38 sekundi igre. Bio je do najbrži gol koji je Real primio od 2011. godine. "Galaktikosi" su, ipak, vrlo brzo izjednačili, pošto je Hames Rodrigez već u trećem minutu poravnao rezultat lepim golom glavom, da bi do poluvremena Serhio Ramos doneo potpuni preokret golom u 37. minutu.

FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Beta/AP

Već posle sedam minuta u nastavku sve je bilo rešeno. Karim Benzema je postigao treći gol posle odličnog prodora i asistencije Bejla, posle čega je Real spustio loptu na zemlju i do kraja rutinski priveo meč kraju.

Ipak, najlepši momenta na meču viđen je u 77. minutu kada je Benzema još jednom zatresao mrežu mrežu gostiju iz Baskije i to na maestralan način, udarcem sa ivice kaznenog prostora. Ovaj gol možete pogledati OVDE.

U drugom susretu dana aktuelni šampion Atletiko Madrid zabeležio je siguran trijumf na gostovanju Eibaru rezultatom 3:1 (3:0). "Jorgandžije" su na veoma teškom terenu za igru posao završile već posle 25 minuta tokom kojih su postigli sva tri pogotka. Domaćina je načeo Grizman u sedmom minutu, a junak pobede bio je Mario Mandžukić koji je za samo 150 sekudi dva puta zatresao mrežu Irurete i rešio pitanje pobednika. Domaćin je do kraja meča uspeo samo da ublaži poraz, preko Pjovakarija minut pre kraja.