117.1661
109.9635

PRIMERA: "Slepi miševi" uzeli skalp šampionu, sjajan meč Eibara i Levantea

04.10.2014. 18:00 14:38
Fudbaleri Valensije slave gol na meču protiv Atletiko Madrida u sedmom kolu Primere / Izvor: Beta/AP
Valensija već posle trinaest minuta igre na "Mestalji" osigurala pobedu nad aktuelnim prvakom Španije i vicešampionom Evrope. Eibar i Levante su u izvanrednom meču na stadionu "Ipurua" igrali bez pobednika, uz čak šest pogodaka (3:3).

U prvom meču subotnjeg programa Primere, ekipa Valensije savladala je prvaka Španije, madridski Atletiko, rezultatom 3:1 (3:1) i makar na dva sata osigurala prvo mesto na tabeli.

Potop "jorgandžija" najavljen je već posle četvrt sata igre, tokom kojh je tim sa Mestaje uspeo da postigne čak tri pogotka. Zapravo, Valensija je dva puta zatresla mrežu Moje, budući da je prvi pogodak na meču, već u 6. minutu postigao Miranda koji je zatresao mrežu svog tima.

Samo minut kasnije već je bilo 2:0 za domaćina, a strelac je posle odličnog solo prodora bio Gomes, da bi u 13. minutu bilo nestvarnih tri gola prednosti za "slepe miševe" posle pogotka Otamendija. Ipak, na isteku pola časa igre Mandžukić je vratio nadu gostima, a vicešampion Evrope mogao je u potpunosti da se vrati u igru da je Sigeira u zaustavnom vremenu prvog poluvremena iskoristio penal.

Eibar i Levante odigrali su izvanredan meč na stadionu "Ipurua" (3:3). Gosti su vodili 0:2 i 1:3, ali je domaćin u četvrtom minutu sudijske nadoknade stigao do boda golom Pjovakarija. Posebno lep gol bio je drugi gol domaćih koji je u 70. minutu topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca postigao Berjon.