Prvi poraz Bajerna u Bundesligi ove sezone

05.12.2015. 18:06
Fudbaleri Bajerna
Fudbaleri Bajerna / Izvor: Profimedia
Lider nemačke lige izgubio u Menhengladbahu.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pretrpeli su danas prvi poraz u Bundesligi ove sezone, pošto su u gostima poraženi od Borusije Menhengladbah sa 3:1, u 15. kolu takmičenja.

Trostruki uzastopni šampion Nemačke sada ima učinak od 13 pobeda, jednog poraza i jednog remija, ali je ostao na prvom mestu tabele, sa osam bodova više od drugoplasiranog Dortmunda, koji kasnije danas igra svoj meč 15. kola.

Bajern je danas primio tri gola, a u prethodnih 14 kola je primio ukupno pet.

Gladbah je sa ovom pobedom izbio na treće mesto tabele, sa 26 bodova, koliko ima i Herta, koja je danas pobedila Bajer Leverkuzen 2:1.

Volfsburg ima 25 bodova, a kasnije danas dočekuje Borusiju Dortmund.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u kome je Bajern uglavnom kontrolisao ritam, Borusija je povela u 54. minutu. Rafael je sjajno centrirao u šesnaesterac, a Oskar Vend je primio loptu i mirno je smestio u donji desni ugao za 1:0.

Ovaj gol je doneo novi elan domaćem timu, tako da je Julijan Korb u 64. minutu imao "stopostotnu" šansu, ali je Manuel Nojer sjajno odbranio. Samo dva minuta kasnije, međutim, Lars Štindl je glavom iskoristio centaršut Granita Džake za 2:0.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 3:0. Korb je prosledio loptu unapred, a Fabijan Džonson je pokupio i utrčao u šesnaesterac i lepim šutem ubacio loptu u gol.

Bajern je smanjio vođstvo u 81. minutu, golom Franka Riberija.

U ostalim utakmicama, Augsburg je u gostima pobedio Keln sa 1:0 i tako privremeno pobegao iz opasne zone. Ingolštat je u gostima odigrao 1:1 protiv "fenjeraša" Hofenhajma, dok je Majnc bio siguran protiv Hamburga 3:1.