Prvi poraz Partizana u pripremnom periodu

28.06.2015. 16:20
Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press
Ruski prvoligaš savladao crno-bele u drugoj minuti nadoknade.

Posle uvodne dve pobede u pripremnim utakmicama protiv srpskih niželigaša Sloge iz Bajine Bašte (3:0) i Zlatiborca (4:0) Partizan je pretrpeo prvi poraz i to od ruskog premijerligaša Mordovije (0:1) iza zatvorenih kapija Sportskog centra FSS u Staroj Pazovi.

Ipak, izabranici Zorana Milinkovića su prema svemu prikazanom objektivno zaslužili bolji rezultat. U prvom delu utakmice u redovima crno-belih najviše su se istakli Petar Grbić sjajnim prodorima i Valeri Božinov ispred gola ruske ekipe. U drugom poluvremenu Mordovija je zaigrala bolje, a najviše je pretio Damien Le Talek. Trener Zoran Milinković je u 59. minutu zamenio celu postavu, a od rezervista najviše su se istakli Nenad Marinković i Ivan Petrović.

Partizan je utakmicu izgubio u drugom minutu nadoknade, nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Antona Bobera.

Partizan se u ponedeljak seli na Pohorje, gde će do 9. jula sprovesti završnu fazu priprema za narednu sezonu, a u toku boravka u Sloveniji odigraće tri prijateljske utakmice. Prvi protivnik biće Rudar iz Velenja (1.jul), zatim Terek iz Gronog (4. jul), a za sada se ne zna ko će biti protivnik crno-belih u generalnoj probi zakazanoj za 8. jul.