RADIKALNO: PSŽ traži doživotnu zabranu za fudbalera Bastije!

17.08.2014. 00:41
Beta
Detalj sa meča francuske Lige 1 između PSŽ-a i Bastije
Detalj sa meča francuske Lige 1 između PSŽ-a i Bastije / Izvor: Beta/AP
Šampion Francuske uložiće tužbu protiv fudbalera Korzikanaca Brandaa koji je u tunelu posle utakmice glavom udario u nos Tijaga Motu.

Fudbalski klub Pari Sen Žermen zatražio je da se napadač Bastije Brandao doživotno izbaci iz fudbala, pošto je posle subotnje utakmice glavom udario fudbalera pariskog kluba Tijaga Motu, preneli su francuski mediji.

Pari Sen Žermen je pobedio Bastiju rezultatom 2:0, a posle utakmice u tunelu na ulazu u svlačionice Brandao je sačekao Motu, glavom ga udario u nos i pobegao u svlačionicu.

Predsednik Pari Sen Žermena Naser el Kelaifi rekao je za Kanal Plus da će klub podneti tužbu protiv Brandaa i da bi Brazilca "trebalo doživotno suspendovati, pošto nije fudbaler".

Taj incident bacio je senku na pobedu Pari Sen Žermena, jednako kao i povreda napadača pariskog kluba Zlatana Ibrahimovića koji je u 15. minutu utakmice morao da izađe sa terena zbog povrede rebra. Golove za domaći tim postigli su Lukas Moura u 26. minutu i Edinson Kavani u 57. minutu.