Remzi doneo FA kup Arsenalu (VIDEO)

17.05.2014. 20:35
Aron Remzi slavi gol
Aron Remzi slavi gol / Izvor: Beta/AP
"Tobdžije" su posle dva gola zaostatka i 120 minuta došle do pehara u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu.

U subotu je odigrano finale engleskog FA kupa na stadionu "Novi Vembli". Duel Arsenala i Hala prelomio je Aron Remzi golom u 109. minutu meča.

Arsenalu je ovo prvi trofej od 2005. godine. Igrom slučaja, i taj pehar je bio osvojen u ovom takmičenju.

Utakmica za trofej u najdugovečnijem fudbalskom takmičenju na svetu je počela odlično za Hal siti. Ekipa menadžera Stiva Brusa već u 4. minutu povela je preko Čestera. "Tobdžije" se nisu bile ni oporavile od šoka,  a još jedna lopta je završila u mreži Fabijanskog. Dejvis je u osmom minutu doveo tim sa istoka Ostrva u prednost od 2:0 i činilo se da je pred momcima Arsena Vengera nemoguća misija.

Sa 18 finala u FA kupu, Arsenal se izjednačio sa rekorderom, Mančester junajtedom. "Tobdžijama" je ovo 11 trofej u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu što je takođe uspelo samo "đavolima" iz Mančestera.

Međutim, nedugo potom, Kazorla je postigao gol za Arsenal u 17. minutu, da bi Košćelni u 71. poravnao rezultat i uveo meč u neizvesni završnicu. Posle 90 minuta nije bilo pobednika, pa se prešlo u produžetke. Kako je vreme odmicalo, tako su igrači Hala izgledali sve umorniji, što su iskoristili igrači kluba iz Londona i preko Arona Remzija u 109. minutu došli do trećeg gola, potpunog preokreta i trofeja FA kupa.

Uz 11 FA kupova, londonski klub osvojio je englesko prvenstvo 13 puta, Liga kup 2 puta, Komjuniti šild (nekada Čeriti šild) 12 puta, Kup pobednika kupova 1994 i Kup sajamskig gradova (danas Liga UEFA) 1970.
Arsenu Vengeru ovo je 12. pehar u Arsenalu (3 prvenstva, 4 Komjuniti šilda i 5 prvenstava Engleske) a 17. uopšte.