29.05.2014. 19:23 20:13
Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Profimedia
Trijumf srpske teniserke u drugom kolu Rolan Garosa.

Ana Ivanović savladala je na Rolan Garosu Jelenu Svitolinu sa 2:0 (7:5, 6:2) posle 71 minuta igre i plasirala se u treće kolo. Naredna protivnica Ivanovićeve biće Lusi Šafarova iz Češke. ovo je četvrta pobeda srpske teniserke nad Ukrajinkom.

1. set

U prvom setu je bilo čak sedam brejkova. Počela je Ivanovićeva loše, jer je Ukrajinka napravila brejk. Ipak. Srpska teniserka je dobila naredna tri gema, ali je Svitolina izjednačila na 3:3. Izjednačena borba vodila se do kraja prvog seta. Ipak, poslednja dva gema su pripala Ani, koja je iskoristila treću set loptu.

2. set

Drugi set nije bio toliko uzbudljiv. Srpska teniserka je napravila brejk, povela 3:0 i do kraja zadržala prednost. U osmom gemu je još jednom Ukrajinki oduzela servis i iskoristila drugu meč loptu.