RG: Đoković siguran protiv Raonića, za finale sa Gulbisom

03.06.2014. 16:39 20:00
Novak Đoković u meču četvrtfinala Rolan Garosa protiv Miloša Raonića
Novak Đoković u meču četvrtfinala Rolan Garosa protiv Miloša Raonića / Izvor: Tanjug
Najbolji srpski teniser je do polufinala stigao posle neizvesne igre u prva dva seta, posle čega je znatno lakše izašao na kraj sa devetim teniserom sveta.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je kanadskog tenisera Miloša Raonića rezultatom 3:0 (7:5, 7:6, 6:4) u četvrtfinalu Rolan Garosa.

Naš teniser je do pobede stigao posle veoma neizvesne igre u prva dva seta, da bi u trećem dosta lakše nadigrao rođenog Podgoričanina i stigene do polufinala u kojem će se sastati sa Letoncem Ernestsom Gulbisom koji je savladao Tomaša Berdiha, takođe sa 3:0.

Đoković je nakon velike borbe prvi set osvojio brejkom u samoj završnici, kada je Raonić drugi put servirao za opstanak. Kanađanin je vezao nekoliko grešaka i praktično prepustio uvodni set srpskom igraču (7:5).

U drugom setu viđena je potpuno izjednačena igra, bez ijedne prilike za brejk, pa je pobednika morao da odluči taj-brejk u kojem je uspešniji bio naš teniser i stigao do velikog vođstva od 2:0 u setovima (7:6).

Treći set drugi reket sveta počinje u velikom stilu, pravi dva brejka, stiže do velikih 4:0 koje je Kanađanin uspeo da ublaži, ali ne i potpuno preokrene, pa je Đoković uspeo da izbori plasman među četiri najbolja tenisera u Parizu.

Meč ste u tekstualnom prenos mogli da pratite na sajtu "Srbija Danas".

1. set - 7:5

Prva tri gema protekla su u sigurnim servisima obojice tenisera, tako da brejk prilike nije bilo ni na vidiku (2:1). Đoković prvi put preti u četvrtom gemu, imao je izjednačenje posle dvostruke servis greške Raonića, ali je rođeni Podgoričanin potencijalni problem rešio sa još dva snažna servisa.

Pripretio je i osmi nosilac u narednom gemu, ali više od dva poena na mreži nije uspeo da izbori (3:2). Prvu ozbiljnu priliku za brejk Đoković je imao u šestom gemu, ali je Kanađanin to neutralisao dobrim servisima (3:3), dok je iste probleme i srpski teniser imao u narednom, ali je izborio novo vođstvo - 4:3.

Nije bilo većih opasnosti po servise oba tenisera ni u naredna dva gema, pa je naš igrač sačuvao vođstvo (5:4). U narednom, Kanađanin greškama pruža Đokoviću set loptu, ali Raonić ubitačnim servisima to spašava za 5:5. U narednom gemu srpski teniser male probleme rešava vinerom iz forhenda i sjajnim drop-šotom.

Miloš Raonić u meču protiv Novaka Đokovića na Rolan Garosu
Miloš Raonić u meču protiv Novaka Đokovića na Rolan Garosu / Izvor: Tanjug

U dvanaestom gemu Raonić servisima stiže do 30:0, ali pravi dve dvostruke servis greške. Zatim je i naš teniser pogodio sjajan forhend, da bi potom nadmudrio Raonića koji je izašao na mrežu i stigao do prvog seta - 7:5.

2. set - 7:6

Nastavak je doneo još izjednačeniju igru. Oba tenisera suvereno su čuvala svoje servise tokom svih dvanaest gemova, tako da nije viđena nijedna prilika za brejk, pa je pobednika morao da odluči taj-brejk.

Pri rezultatu 3-3 u odlučujućem gemu, Đoković pravi mini-brejk ali Kanađanin odmah uzvraća ribrejkom za 4-4. Međutim, naš teniser ponovo pravi mini brejk, dolazi do dve set lopte, od kojih je drugu imao na svoj servis, sjajno je koristi i stiže do 2:0 u setovima - 7:6 (7:5).

3. set - 6:4

Na startu trećeg seta odmah je viđen brejk, prvi put od završnice prvog seta. Đoković nije iskoritio tri brejk prilike, ali jeste četvrtu i stigao do ranog brejka. Đoković potvrđuje brejk i vodi sa 2:0, da bi u sledećem gemu još jednom oduzeo servis protivniku. Naš as iskoristio je drugu brejk loptu i ponovo oduzeo servis Raoniću za 3:0, a zatim ga ponovo potvrdio, bez izgubljenog poena, za velikih 4:0.

Prvu priliku da reši meč, drugi igrač sveta ipak ne koristi, pošto Raonić uspeva da vrati jedan brejk koji je potom potvrdio za 5:4. Međutim, drugu priliku Đoković nije propustio i zasluženo se plasirao u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske.