25.05.2014. 13:43
Jovana Jakšić
Jovana Jakšić / Izvor: Beta/AP
Srpska teniserka poražena je u prvom kolu turnira u Francuskoj.

Srpska teniserka Jovana Jakšić poražena je u prvom kolu Rolan Garosa od Danijele Hantuhove sa 2:1 u setovima (2:6, 6:2, 6:4).

Na startu susreta viđena je velika borba, međutim bez brejka na obe strane u prva dva gema. Jakšićeva je prvo oduzela servis protivnici, a onda napravila seriju od četiri gema za redom i tako povela sa 5:1. Do kraja prvog dela igre obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, te je prvi set pripao našoj teniserki sa 6:2, posle 44 minuta igre.

Drugi deo igre Hantuhova je okrenula u svoju korist. Brejk je pao u četvrtom i osmom gemu seta, pa je slovačka teniserka tako istom merom uzvratila Jakšićevoj i poravnala rezultat na 1:1.

Treći odlučujući set protekao je u izjednačenoj igri na obe strane. U sedmom gemu Jakšićeva je osvojila brejk bez izgubljenog poena. Međutim, Hantuhova je uzvratila istom merom i poravnala rezultat na 4:4 i lagano osvojila svoj naredni servis. Jakšićeva je u tim trenucima izgledala vidno indisponirana na terenu, očito zbog propuštene prilike da materijalizuje osvojeni brejk.

Jovana je spasila prvu meč loptu na svoj servis, međutim slovačka teniserka je fantastičnim drop-šotom realizovala drugu meč loptu i tako završila ovaj meč koji je trajao dva sata i 18 minuta i tako teškom mukom napredovala u naredno kolo.

Najbolje rangirana teniserka Srbije, Jelena Janković na startu Rolan Garosa igraće protiv Šaron Fišman iz Kanade, dok će se Ana Ivanović sastati sa Francuskinjom Karlon Garsija.