RG: Rekord karijere Dušana Lajovića

31.05.2014. 11:43 17:17
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Tanjug
Naš teniser se plasirao u osminu finala Rolan Garosa, što je njegov najbolji plasman na gren slemovima.

Igrom slučaja, posle Novaka Đokovića, jedini „aktivni“ srpski teniser iz Top 100 Dušan Lajović posetu Parizu i prvom Rolan Garosu u karijeri ne želi da završi u prvoj nedelju. Za sada mu ide odlično. Srbin je prolaz u osminu finala obezbedio trijumfom nad Džonom Sokom - 3:0 (6:4, 7:5, 6:3).

Sok je osam mesta bolje plasiran od našeg tenisera, ali je Lajović dobio prvi set sa 6:4. Prvih pet gemova završeno je bez brejka, a jedini u setu napravio je Dušan. U šestom gemu. Gem je potvrdio na svom servisu i, na kraju, set lako priveo kraju – 6:4.

Drugi set prošao je u sličnom maniru. Tek u sedmom gemu viđena je prva brejk lopta; Lajović je imao priliku ali je nije iskoristio. Već u sledećem gemu Sok je imao čak ti prilike da otme servis načem igraču, ali ni on nije uspeo. Pri rezultatu 4:4, Lajović je dopustio protivniku dve brejk, odnosno set lopte, ali se iskobeljao iz škripca, odbranio gem, a potom oduzeo protivniku servis za 6:5. Pošto je dopustio protivniku dve brejk lopte, Lajović se skoncentrisao i osvojio gem za 7:5, odnosno 2:0 u setovima.

Treći set Lajović je otvorio brejkom, ali je Amerikanac uzvratio. U sledećem brejku, Dušan je nanovo oduzeo servis Soku i poveo sa 2:1. Do kraja seta igra je bila u egalu, da bi naš igrač u devetom gemu po treći put u setu napravio brejk i sa 6:3 završio meč.

Lajović je ovom pobedom obezbedio osminu finala, što je njegov rekord na gren slemovima, a protivnik će mu biti Rafael Nadal.

Pobedu Lajoviću čestitao je i Janko Tipsarević...