26.05.2014. 17:11
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Srpski reket broj jedan savladao je 42. tenisera sveta u prvom kolu.

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković savladao u prvom kolu Rolan Garosa, Portugalca Žoao Sousu sa 3:0 u setovima (6:1, 6:2, 6:4), posle 118. minuta igre. Naredni protivnik će mu biti domaći teniser, Žeremi Šardi.

Početni servis pripao je našem teniseru, a Sousa je furioznim forhendima oduzeo prva dva poena na Novakov servis. Međutim kako to biva „prvi mačići“ se u vodu bacaju, Đoković uzima sledeća četiri gema prvog seta i postavlja stvari na svoje mesto. Mini bljesak Souse koji se nekako sabrao i iskoristio drugu brejk loptu u petom gemu i smanjio na 4:1. Ali, to je bilo sve što smo videli od Portugalca u prvom periodu igre. Novak osvaja naredna dva gema i postavlja konačan rezultat 6:1, posle 33 minuta igre.

Drugi deo igre počeo je u relativno izjednačenoj igri oba tenisera, koji su držali svoj servis. Novak je „dodao“ gas u petom gemu i sedmom gemu, napravio dva brejka i tako poveo sa 5:2. Međutim, kiša je ponovo sprečila Novaka da završi set. Posle 10-ak minuta susret je nastavljen, a Nole je malo ležerno ušao u svoj servis gem. Sousa je dosao prvo do 30:0, imao dve brejk lopte, ali je Novak preokrenuo rezultat i sedmim as udarcem okončao drugi deo igre u svoju korist, 6:2.

Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Svetski reket broj dva opustio je ruku u trećem periodu igre i za 19. minuta igre poveo sa 4:1. U narednom servis gemu koji je trajao skoro 10. minuta, Sousa je veoma upornom igrom stigao do brejka i opravdano zaslužio ovacije publike na „Filip Šatrijeu“. Pet od deset gemova, koliko je odigrano u trećem setu, okončano je putem brejka. Novak je u desetom gemu as udarcem stavio tačku na ovaj meč i tako savladao, ni malo naivnog Sousu.