ROLAN GAROS (7. dan): Nadal grabi ka "sudaru" sa Novakom, Sereni maraton u meču dana

30.05.2015. 18:37 14:38
Rafael Nadal slavi pobedu na Rolan Garosu
Rafael Nadal slavi pobedu na Rolan Garosu / Izvor: Tanjug
Svi favoriti u muškoj konkurenciji zabeležili su trijumfe u subotnjim mečevima na drugom ovosezonskom gren slemu.

Subotnjim program kompletirana je prva nedelja turnira na Rolan Garosu. Dok u muškoj konkurenciji nije bilo iznenađenja, među damama je viđeno nekoliko nenadanih rezultata.

Rafael Nadal nastavio je svoj pohod ka završnici. Branilac titule na pariskoj šljaci prepustio je samo šest gemova Rusu Andreju Kuznjecovu (6:1, 6:3, 6:2) i pokazao da je u odličnoj formi, te je sada na samo korak do projektovanog "finala pre finala", četvrtfinalnog duela sa Novakom Đokovićem.

Siguran je bio i Endi Marej koji je u derbi meču subotnjeg programa savladao Nika Kirgiosa takođe u tri seta - 6:4, 6:2, 6:3. Britanac se manje nego što se očekivalo namučio sa mladim Australijancem, pa će se u borbi za plasman među osam najboljih sastati sa domaćim teniserom Žeremijem Šardijem koji je bio bolji od Davida Gofana (3:0).

Detalj iz meča između Endija Mareja i Nika Kirgiosa
Detalj iz meča između Endija Mareja i Nika Kirgiosa / Izvor: Tanjug

U ženskoj konkurenciji viđeno je nekoliko nemalih iznenađenja. Alison van Ujtvank eliminisala je domaću nadu poreklom sa naših prostora Kristinu Mladenović i to rezultatski veoma lako (6:4, 6:1), za manje od 80 minuta igre. Belgijanka je jedno od prijatnijih iznenađenja, pošto je prethodno eliminisala Šmjedlovu, a zatim i Kazahstanku Dijaz, 32. "kosturašicu".

Ime jedne četvrtfinalistkinje svakako će biti na nivou senzacije, pošto će njena protivnica u osmini finala biti Rumunka Andrea Micu. Ona je u trećem kolu savladala šampionku iz 2010. Frančesku Skjavone rezultatom 2:0 (7:5, 6:4), a ma ko da ode među osam najboljih napraviće novi najveći rezultat u karijeri na gren slemovima, pošto ni jedna ni druga do ovog turnira nisu prošle dalje od drugog kola.

Detalj sa meča Rolan Garosa između Serene Vilijams i Viktorije Azarenke
Detalj sa meča Rolan Garosa između Serene Vilijams i Viktorije Azarenke / Izvor: Tanjug

Sara Erani je u derbiju dana nadigrala desetu nositeljku Andreu Petković rezultatom 2:0 (6:3, 6:3) i zakazala duel sa Julijom Gerges u osmini finala. U poslednjem meču subotnjeg programa i derbiju dana, Serena Vilijams uspela je da posle preokreta savlada Viktoriju Azarenku rezultatom 2:1 (3:6, 6:4, 6:2). Azarenka je sredinom drugog seta imala odličnu priliku da meč privede kraju u svoju korist, ali nije iskoristila prednost od jednog brejka, već je posle vođstva od 3:1 potpuno stala i prepustila prvoj teniserki sveta pet od narednih šest gemova za izjednačenje.

Zanimljivo je da je Beloruskinja i u trećem setu imala brejk "viška", ali je posle početnog vođstva od 2:0 potpuno stala, Vilijamsova je nanizala tri brejka, ukupno šest gemova zaredom i izborila plasman u osminu finala gde je čeka zemljakinja Sloun Stivens.

Kako je Novak Đoković stigao do osmine finala pročitajte OVDE, a ko će mu biti protivnik u osmini finala pogledajte OVDE