SERIJA A 35. kolo: Nula u Milanu, Fiorentina šalje Bolonju u drugu ligu

26.04.2014. 23:15
Mauro Ikardi
Mauro Ikardi / Izvor: Profimedia
Inter odigrao nerešeno sa trećeplasiranim Napolijem, "ljubičasti" rutinski savladali "bolonjeze".

Derbi susret odigran na „Đuzepe Meaci“ pred 44.000 hiljade gledalaca između ekipe Intera i Napolija završen je najnepopolarnijim rezultatom 0:0. Trener domaćih Valter Macari nije mogao da računa na povrećenog Samjuela i suspendovanog Rolanda, dok je Rafa Benitez igrao sa kompletnim sastavom.

Prvu veliku šansu na meču propustio je Hose Kaljehon u 13. minutu nakon sjajnog centaršuta sa leve strane, lopta je prozujala pored stative golmana Hadanoviča. Na startu drugog dela susreta bivši fudbaler Reala Gonzalo Iguain propustio je kolosalnu priliku da donese vođstvo svojoj ekipi.

U tim trenucima prštalo je na obe strane, Palasio je nakon sjajnog ubacivanja Nagatoma glavom poslao loptu tik pored Pepea Reine.

Gonzalo Iguain
Gonzalo Iguain / Izvor: Beta/AP

Do kraja treba istaći povredu Iguaina nakon uklizavanja Andreolija. Argentinski reprezentativac iznet je na nosilima van terena.

Fiorentina je bez većih problema došla do trijumfa nakon dva pogotka u prvom delu igre, u nastavku je samo potvrdila siguran trijumf. Svih 90 minuta za „violu“ odigrao je srpski defanzivac Nenad Tomović.