109.9635

SERIJA A: Goleada u Napulju, "Stara dama" na vrhu sama

26.10.2014. 17:06 22:46
Gonzalo Iguain slavi jedan od tri gola u meču sa Veronom u osmom kolu Serije A
Gonzalo Iguain slavi jedan od tri gola u meču sa Veronom u osmom kolu Serije A / Izvor: Beta/AP
U duelu Napolija i Verone viđeno je čak osam pogodaka, a blistali su Iguain i Hamšik. Juventus je ostvario sedmu pobedu u domaćem šampionatu, dok su Đenovljani bili uspešni u Veroni. Inter konačno zabeležio pobedu.

Fudbaleri Juventusa nastavili su da terorišu protivnike u Seriji A, pošto su na svom stadionu pobedili ekipu Palerma sa 2:0 (1:0). Aktuelni šampion je iskoristio kiks "vučice" protiv Sampdorije (0:0) i ponovo stekao tri boda više od rimskog kluba. Pobedu "staroj dami" doneli su Vidal u 32. i Ljorente u 64. minutu.

Fernando Ljorente
Fernando Ljorente / Izvor: Beta/AP

Kjevo ni šest put u nizu nije uspeo da zabeleži trijumf, a sva tri boda sa "Bentegodija"odnela je Ðenova. Iako je domaći tim imao prednost na poluvremenu preko Zukanovića, Ðenova je u poslednjih 20 minuta slavila golovima Matrija i Pinilje. Pinilja prethodno nije realizovao penal, koji je skrivio Radovanović zbog čega je dobio crveni karton.

Udineze nastavlja sa dobrim rezultatima ove sezone, pogotovo na svom "Friuliju" i to je potvrdio protiv Atalante. Izabranici trenera Andree Stramaćonija i pomoćnika Dejana Stankovića su nova tri boda obezbedili već posle prvog dela igre, strelci su bili veteran Di Natale u šestom i Tero u 36. minutu.

Fudbaleri Napolija slave gol Hamšika u meču protiv Verone u osmom kolu Serije A
Fudbaleri Napolija slave gol Hamšika u meču protiv Verone u osmom kolu Serije A / Izvor: Beta/AP

Prava goleada viđena je na stadionu "San Paulo" u Napulju na kojem je domaći Napoli slavio ubedljiv trijumf protiv Verone rezultatom 6:2. U neverovatnom meču gosti su poveli već u prvom minutu golom Halfredsona, ali je domaći tim zahvaljujući fenomenalnim Hamšiku i Iguainu stigao do gotovo nestvarnog trijumfa. Prvi je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju za Kaljehona u 76. minutu, dok je Argentinac u intervalu od 69. do 90. minuta, nakon izjednačujućeg gola Lopeza, postigao "het-trik" i doneo ubedljiv trijumf domaćinu.

Inter je posle tri meča posta konačno stigao do trijumfa. Milanski tim je do pobede nad slabašnom Ćezenom stigao zahvaljujući sudijskom poklonu u 30. minutu, kada je isključen golman Ćezene Leali zbog nepostojećeg penala nad Palasijom, koji se bacio u šesnaestercu a glavni arbitar naseo na lošu glumu. Siguran izvođač bio je Ikardi i doneo "neroazurima" trijumf na gostovanju.

Detalj sa meča Ćezena - Inter u osmom kolu Serije A
Detalj sa meča Ćezena - Inter u osmom kolu Serije A / Izvor: Beta/AP

Lacio je do pobede nad Torinom (2:1) stigao golom Miroslava Klosea u 60. minutu. Prethodno je Bilja doveo domaćina do vođstva u 15. minutu, da bi izjednačenje Torinezima na "Olimpiku" doneo Farnerud u 53.

Milan je vodio protiv Fiorentine 1:0, ali roso-neri nisu izdržali i "Viola" je preko Hrvata Iličića u 54. minutu uspela da izjedcnači na 1:1. Gol za Milan dao je De Jong u 25. minutu.  Tako je Pipo Inzagi posle dobre serije Milana zaustavljen i nije uspeo da osvoji pun plen.