SERIJA A: Fenjeraš otkinuo bod u Rimu, Vidal propustio da kapariše titulu (VIDEO)

15.02.2015. 17:21 14:38
Arturo Vidal promašuje penal u meču Ćezena - Juventus
Arturo Vidal promašuje penal u meču Ćezena - Juventus / Izvor: Tanjug
Čileanac se obrukao promašivši penal u finišu meča i prepustio bod domaćinu. Sampdorija našeg Siniše Mihajlovića nije slavila ni u četvrtom uzastopnom meču.

Nedeljni mečevi Serije A doneli su brrojna iznenađenja. Najpre je Milan u nedeljnom matineu nastavio da posrće, pa je protiv Empolija samo remizirao rezultatom 1:1. Nije delovalo da će se tako završiti kada je u 40. minutu Destro doveo domaćina u vođstvo na "San Siru", ali je Makarone u 68. potpuno zaboravljen u kaznenom prostoru "rosonera" i doneo izjednačenje gostima. Muke domaćina nastavljene su u 83. minutu kada je Dijego Lopez napravio dve kardinalne greške u samo nekoliko sekundi. Prvo je očajno degažirao loptu, a zatim i "zaboravio" da su golmani ograničeni u intervencijama rukama na 16 metara od svoje mreže, pa je posle odbranjenog udarca Tavana morao van ranije na tuširanje.

Još veći šok od onog u Milanu viđen je u prestonici. Roma je svoj san o prvoj tituli posle 14 godina posta verovatno završila na svom "Olimpiku", pošto je u meču protiv "fenjeraša" Parme remizirala bez postignutog gola (0:0). Adem Ljajić bio je jedan od opasnijih u timu "vučice", ali ni on nije uspeo da matira "mlekadžije", pa je sada Juventusu put ka odbrani Skudeta potpuno otvoren.

Inter naših internacionalaca Nemanje Vidića i Zdravka Kuzmanovića bio je ubedljiv na gostovanju Atalanti u Bergamu. Šaćiri je već u drugom minutu pogodio sa bele tačke, da bi Morales poravnao na izmaku pola časa igre. Ipak, Guarin je u narednih pola sata doneo gostima dva gola prednosti, da bi Palasio potvrdio pobedu "nerozura". Obojica srpskih fudbalera su ceo meč presedeli na klupi.

Fudbaleri Intera slave gol Rodriga Palasija na gostovanju Atalanti
Fudbaleri Intera slave gol Rodriga Palasija na gostovanju Atalanti / Izvor: Tanjug

Meč svog tima u ovom kolu pored aut-linije odgledao je i Boško Janković, čija je Verona u pravoj goleadi poražena na gostovanju njegovom bivšem klubu Đenovi rezultatom 5:2. Domaćin je poveo već posle 10 minuta igre autogolom Agostinija, ali je najzaslužniji za trijumf bio Nijang koji je postigao dva gola do kraja prvog dela igre. Dvostruki strelac bio je i Luka Toni, koji je goste držao u igri, ali su ih u poslednjih pola časa dokusurili Bertolaći i Peroti.

Samo još dvojica srpskih igrača igrali su u popodnevnim mečevima. Željko Brkić bio je na golu Kaljarija u gostima Torinu (1:1), za koje je meč sa klupe posmatrao Nikola Maksimović. Dušan Basta je odigrao svih 90 minuta u minimalnoj pobedi Lacija na gostovanju Udinezeu našeg Dejana Stankovića (0:1). Gol odluke postigao je Kandreva lepim golom "panenkom" sa bele tačke.

Kjevo je u Veroni slavio pobedu protiv Sampdorije srpskog trenera Siniše Mihajlovića rezultatom 2:1. Domaćin je posle 45 minuta vodio golovima Iska i Međorinija, dok je jedini gol za Đenovljane postigao Kolumbijac Muriel posle asistencije Samjuela Etoa.

Kiks Rome nije uspeo da iskoristi Juventus koji je na gostovanju još jednoj ekipi iz "zone ispadanja", Ćezeni, uspeo da osvoji samo jedan bod (2:2). Domaćin je iznenadi "Staru damu" golom bosanskog internacionalca Đurića u 17. minutu, ali su se gosti brzo oporavili golovima Morate u 27. i Markizija u 33. Činilo se tada da će Juve ipak stići do važne pobede kojom bi praktično obezbedio titulu, ali je sredinom drugog dela igre Brienca poravnao rezultat. "Bjankoneri" su iapk imali priliku da stignu do sva tri boda, ali je Vidal neshvatljivo promašio ceo gol iz penala u 82. minutu, kada je već "bacio" golmana Lealija u suprotnu stranu.