SERIJA A: Inter juriša ka Evropi, Juventus ka tituli

20.04.2014. 08:21
Parma - Inter
Parma - Inter / Izvor: Beta/AP
Tim iz Milana pobedio u Parmi 2:0, a lider bolji od Bolonje sa 1:0.

Izuzetno zanimljivo je bilo u Seriji A. Inter je pobedio u Parmi 2:0 i ostao u trci za plasman u Ligu Evrope. Strelci su bili Rolando u 48. minutu i Guarin u 89. Rezultat je mogao da bude možda drugačiji da je Antonio Kasano u 44. minutu bio precizan sa bele tačke. Već na samom startu drugog poluvremena u 46. minutu Paleta je dobio drugi žuti karton, pa je Parma igrala sa deset igrača. Inter sada zauzima petu poziciju i ima pet bodova više od Milana koji je a svom stadionu pobedio Livorno 3:0.

Najinteresantnije je bilo u Rimu gde je Lacio vodio na poluvremenu protiv Torina, ali je izvukao bod tek u četvrtom minutu nadoknade, a strelac izjednačujućeg pogotka je bio Kandreva. Lacio je od 79. minuta igrao sa desetoricom, jer je drugi žuti karton dobio Novareti.

Lider Juventus približio se novom "skudetu" minimalnim trijumfom nad Bolonjom rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola bio je Pol Pogba.

U derbiju kola Roma je na "Artemio Frankiju" savladala Fiorentinu sa 1:0. Iako su domaći uputili više udaraca ka golu i imali veći posed lopte, gosti su pogotkom Naingolana u 26. minutu odneli ceo plen. U timu iz prestonice igrao je i naš Adem Ljajić koji je asistirao strelcu pobedničkog gola.