SERIJA A: Tevezova bomba iz peterca dovoljna za Empoli, Fiorentina ukrala Mihi Ligu šampiona (VIDEO)

04.04.2015. 15:20 14:38
Karlos Tevez
Karlos Tevez / Izvor: Reuters
Inter se obrukao protiv Parme, Roma slavila u derbiju protiv Napolija.

U poslednjem susretu 29. kola Serije A, Juventus je golovima Karlosa Teveza u 43. minutu i Roberta Pereire u 94. slavio sa 2:0 (1:0) protiv ekipe Empolija. Temperamentni Argentinac postigao je svoj 25. gol u svim takmičenjima ove sezone na veoma impresivan način. Sudija je svirao indirektan udarac na tačno na ivici peterca, pošto je čuvar mreže gostiju Luiđi Sepe uhvatio povratnu loptu svog defanzivca u ruke. Tevez je namestio loptu i uputio udarac preko živog zida.

Rezervista Pereira, koji je na pozajmici iz Udinezea, postavio je konačnih 2:0 u četvrtom minutu nadoknade. Juvenus je ovom pobedom sakupio 70. bod u šampionatu i ponovo se odlepio na 14 bodova prednosti, dok je Empoli ostao na 14. poziciji sa 33 osvojena boda.

Jedan od derbija 29. kola igrao se na "Artemio Frankiju", a Fiorentina je zahvaljujući golovima Dijamantija i novajlije Salaha, savladala Sampdoriju sa 2:0 (0:0). Ekipa koju vodi Vinćenco Montela bila je bolja tokom čitavog susreta, a sa ova tri boda upravo je prestila rivala iz Đenove na četvrtom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Siniša Mihajlović
Siniša Mihajlović / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Lacija uspešno su nastavili borbu za Ligu šampiona pošto su pobedili u gostima ekipu Kaljarija sa 3:1 (1:1) u utakmici 29. kola Serije A. Rimljani su vezali i sedmu pobedu, a najzaslužniji za nova tri boda na Sardiniji bio je nemački veteran Miroslav Klose. Rekorder po broju golova na Svetskim prvenstvima pokazao je da još nije za penziju nakon što se upisao u strelce u 31. minutu.

Ekipa sa Sardinije uspela je da izjednači preko Marka Saua, ali je Lukas Bilja iskoristio jedan od dva penala koliko je danas izveo, dok je Marko Parolo u drugom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Inter se na svom stadionu obrukao protiv Parme i odigrao samo 1:1, a Nemanja Vidić nije bio ni u protokolu za ovaj susret, dok je drugi velikan iz Milana uspeo da slavi i priključi se borbi za evropska takmičenja, nakon pobede na Siciliji protiv Palerma sa 2:1. Žeremi Menez je postigao pobedonosni gol u finišu, a prethodno su strelci bili Alesio Cherći i Paulo Dibala.

Žeremi Menez
Žeremi Menez / Izvor: Beta/AP

Fudbaleri Rome upisali su novu pobedu pošto su pred domaćim navijačima pobedili Napoli sa 1:0. Pobedonosni pogodak za "vučicu" postigao je Miralem Pjanić u 25. minutu susreta. Tada je Florenci dodao loptu Pjaniću, a on je bio precizan sa oko 11 metara. Ovom pobedom ekipa Rudija Garsije savladala je direktnog konkurenta za mesto koje vodi u Ligu šampiona i drugim trijumfom u nizu nagovestila da je prebrodila rezultatsku krizu. Junak meča bio je golman Rome Morgan de Santis, koji je odbranio nekoliko odličnih šansi pre svih Martensu i Gabijadiniju. Srpski fudbaler Adem Ljajić odigrao je ceo meč za rimski tim.