Sevilja pobednik Lige Evrope

14.05.2014. 23:36
Beto
Beto / Izvor: Profimedia
U finalu Lige Evrope Sevilja savladala Benfiku na penale 4:2. Posle 120 minuta nije bilo golova.

Fudbaleri Sevilje pobednici su Lige Evrope. Oni su u finalu u Torinu tek posle izvođenja penala savladali Benfiku 4:2. Posle 120 minuta nije bilo golova. Španskom timu je ovo treći evropski trofej u istoriji, pošto je bio pobednik Kupa UEFA 2006. i 2007. godine. Benfika je drugu godinu zaredom izgubila u finalu Lige Evrope, pošto je prošle godine Čelsi bio bolji od portugalskog tima.

Prokletstvo i dalje prati fudbalere Benfike, koji su od 1963. godine izgubili u osmom finalu nekog evropskog takmičenja. Pre toga su bili prvaci Evrope 1961. i 1962. godine. Onda su se zamerili mađarskom treneru Beli Gutmanu koji je 1962, prilikom odlaska iz kluba, rekao da Benfika u narednih 100 godina neće osvojiti nijedan evropski trofej.

Benfika za finale nije mogla da računa na Lazara Markovića, koji je kažnjen i povređenog Ljubomira Fejsu. Jedini srpski reprezentativac koji je bio u startnoj postavi bio je Miralem Sulejmani, dok je Filip Đuričić ostao na klupi. Ipak, Sulejmani se nije mnogo naigrao. Već u 25. minutu je morao da napusti teren i to zbog povrede ramena. Pre toga ga je faulirao Alberto Moreno i zbog toga dobio žuti karton.

Rodrigo
Rodrigo / Izvor: Profimedia

Od starta se krenulo žestoko, pa je sudija u prvom poluvremenu pokazao čak tri žuta kartona. Obe ekipe su pokazale želju za pobedom, ali su mreže mirovale svih 90 minuta. Pošto ni u produžetku nije bilo golova o pobedniku su odlučili penali. Junak meča je golman Sevilje Beto. Portugalski čuvar mreže je zaustavio šuteve Kardozu i Rodrigu, koji su bili prilično nesigurni prilikom izvođenja penala. Jedini strelci su bili Lima i Luizao. Španci su bili mnogo sigurniji, a golove su postigli Baka, Mbija, Koke, a odlučujući pogodak je postigao Gameiro.