SL: Vojvodina silna, na "Karađorđu" pao Partizan!

13.08.2015. 21:57
Fudbaleri Vojvodine
Fudbaleri Vojvodine / Izvor: Tanjug
Pet pogodaka u derbiju 5. kola Superlige..

Vojvodina je srušila Partizan rezultatom 3:2 (2:1) u petom kolu Superlige u duelu jedina dva preostala srpska predstavnika na evrosceni. Novosađani su slavili u lepom ambijentu stadiona "Karađorđe" pred 10.000 gledalaca i u dobrom raspoloženju dočekuju plej-of za Ligu Evrope protiv Viktorije Plzen, dok crno-beli imaju razloga za brigu uoči gostovanja BATE Borisovu u "baražu" za Ligu šampiona.

Vojvodina je mnogo bolje otvorila utakmicu, i prvu priliku imala već u četvrtom minutu. Nisu dugo morali Vojvođani da čekaju na gol, a odlični Mirko Ivanić uspeo je da "prebaci" loptu preko gol linije nakon nešto lošije intervencije odbrane Partizana. Još jednom su igrači Vojvodine šokirali gostujuće fudbalere, a krilni igrač Vojvodine Aleksandar Stanisavljević je postigao pogodak iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane u 13. minutu posle velikog kiksa golmana Živka Živkovića (više o tome možete pročitati OVDE). Valja podsetiti da je sličan pogodak postigao protiv MTK u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope pre par nedelja.

U 29. minutu upisujemo i prvu šansu crno-belih, ali je nakon solidne akcije Andrija Živković šutirao neprecizno glavom.

U 39. minutu, nakon odličnog prodora Darka Brašanca i odličnog pasa ka Abubakaru Oumaruu koji se našao sam pred golmanom, napadaču Partizana nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu. Kamerunac nije slavio pogodak iz poštovanja prema bivšem klubu.

Na odmor se otišlo sa vođstvom domaćina od 2:1, a do gola Oumarua moglo bi se reći da je Vojvodina imala apsolutnu terensku nadmoć. Ipak, pogodak je ostavlio Partizanu aktivan rezultat.

Blagu inicijativu imali su Beograđani na početku drugog poluvremena, u nekoliko navrata igrači Partizana lako su stigli do kaznenog prostora domaćina, a Živković je iz slobodnog udarca u 51. minutu šutirao pored gola.

Vojvodina je prvu veću priliku u drugom poluvremenu imala preko Ivanića u 55. minutu, ali je dobro postavljen bio golman crno-belih. Već u sledećoj akciji na drugoj strani pripretio je Partizan. Oumaru je odlično proigrao Valerija Božinova po levoj strani, ali je Bugarin šutirao pored gola

Sve slabosti zadnje linije Partizana izašle su na videlo u 62. minutu nakon što je Ognjen Ožegović zatresao mrežu posle odličnog pasa Stanisavljevića kroz "uši" odbrane aktuelnog šampiona Superlige.

Nakon primljenog gola treneru Partizana Zoranu Milinkoviću bilo je jasno da se nešto mora promeniti. Legenda crno-belih Saša Ilić ušao je u igru u 66. minutu umesto neprimetnog Božinova.

Nedugo potom, u 68. minutu nakon jakog šuta iz slobodnog udarca, golman Vojvodine Srđan Žakula odbija loptu, a odbitku najbliži je bio Oumaru, koji postiže svoj drugi pogodak, i ponovo vraća neizvesnost u meč.

Veliki peh za Partizan dogodio se u 71. minutu kada je Darko Brašanac "zaradio" drugi žuti karton. Aktuelni šampion bio je osuđen da poslednjih dvadesetak minuta utakmice igra sa igračem manje.

Imao je fantastični Ožegović priliku da reši meč u 83. minutu, ali je u poslednjem trenutku maestralno uklizao slovenački internacionalac Gregor Balažic. Samo nekoliko minuta kasnije dve velike prilike za Vojvodinu, ali Paločević i Ivanić nisu imali dovoljno koncentracije.

Priliku u zaostavnom vremenu za izjednačenje propustio je, nakon nešto duže akcije Nikola Ninković, a šutirao je pravo u golmana Žakulu.